Wpis z mikrobloga

#rtv #tv #telewizory serio brak juz telewizorow FHD z matryca 100 HZ? (zreszta powyzej 60 cali to juz kompletnie brak FHD). Szukam czegos ciekawego FHD - przy 4k - jakos upscaling jeszcze kuleje (plus matryce to max 60 hz z tego co widzialem). Analizujac materialy, ktore ogladam - to glownie 1080p... i to mnie skłania to FHD. Porady? (ps- na smar tv mi nie zalezy - mam atv4 i mi boxa)
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@escobol: Philips rotuje matrycami, tak jak i Sony czy Panasonic. Były nawet serie, gdzie puścili do testów sample na IPSach, a w połowie produkcji zaczęli ładować VA. Stara Samsungowska szkoła ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@escobol: Na ten moment - warto brać coś ze starych. Wspominana seria Sonego z rocznika 2017 (XE85) jest do kupienia w granicach 4 tysięcy, a nowy model ma tylko obrzydliwe plecy, szersze nóżki, i prawdopodobnie matrycę IPS (musiałbym sprawdzić, najwcześniej w poniedziałek będę miał dostęp do tego TV). Nowe modele zaczynają dużo wyżej, i zjazd cen raczej przewidywałbym na listopad.

@koloalu: Mówisz do kogoś, kto ma TV na Androidzie na ścianie trzy metry przed sobą ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Nie musisz mnie do niego przekonywać. Akurat seria XF85 to krok w tył, dla mnie niedoścignionym wzorem w tej półce jest XD85. Z roku na rok Sony coraz gorzej sobie radzi z ruchem (nie wiem co oni grzebią w tych algorytmach, ale jest coraz gorzej), i dla mnie ten model nie jest wart tych pieniędzy. Akurat Q6 ma dużo lepsze odwzorowanie barw, ale jak oglądasz telewizory tylko na ekspozycji w sklepie, w trybie jaskrawym (gdzie Samsungi mają koszmarne problemy z niebieską bielą), to się nie dziwię że masz wnioski na temat Bałtyku.

Philips z ambilight ? (chociaz w philipsach to chyba tylko
  • Odpowiedz