Wpis z mikrobloga

Mireczki gitarzyści, pomóżcie ustalić przybliżoną wartość takiego Fendera Stratocastera z USA, rocznik 86. Mam go już od dawna, ale nie mam już czasu na grę i chcę go sprzedać i zamienić na coś tańszego. Gitarka w dobrym stanie, ma ślady użytkowania, ale rozmawiamy tu o trzydziestolatku, więc to chyba oczywiste. Gdyby ktoś bardziej siedział w temacie, to problematyczny jest temat ustalenia rocznika gitar z tej serii ze względu na przenosiny fabryki fendera [z forum fendera] (https://forums.fender.com/viewtopic.php?f=6&t=73793&sid=23cb08d664834198857908c881c624a8&start=15)
Lutnik sprawdzając gitarę powiedział 86.
Przepraszam za słabe zdjęcie, nie znalazłem na szybko lepszego.

#gitara #gitaraelektryczna #fender
Pobierz t0mek - Mireczki gitarzyści, pomóżcie ustalić przybliżoną wartość takiego Fendera Str...
źródło: comment_Xqvi7XwRXqiJeboKCJ502VkUT1vo8BF8.jpg
  • 15
@bezlofficial Lekki szlif progów i ogolny serwis, przystawki oryginalne, prosta, wg mnie brzęczy trochę od e6 powyżej 12 progu, lutnik (W.Dlugosz) twierdzil że taki ich urok ale mi to przeszkadzało.
to nie do końca brzęczenie, nieprecyzyjnie się wyraziłem, raczej jakby w tamtych rejonach trochę zmulało dźwięk, nie wiem, jak to opisać dobrze słowami, a nie mam nagrania.
@datmoor: tak, chciałbym mieć coś tańszego, żeby w razie czego móc wyciągnąć spod łóżka, nie widzę sensu trzymać fendera za poważne pieniądze żeby go nie używać.
Oczywiście rozumiem Twoje pytanie bo kiedyś zapytałbym podobnie gdybym przeczytał coś takiego.
@t0mek: Fendera też zawsze można wyciągnąć z pod łóżka, nawet raz na ruski rok ;)
Gdyby nie to że mam już jednego strata (wprawdzie nie od fendera, ale też trzymającego poziom) oraz że odkładam kase na Vkę, to może byśmy dobili targu.
A co do wyceny, to może spróbuj napisać do gościa z hrguitars, on zajmuje się takimi gitarami i na bank ci ją dobrze wyceni. A może i nawet kupi