Wpis z mikrobloga

Mirunki z tagu #motocykle mam pytanko. Jako, że moja fazerka to pierwszy #motocykl w życiu (a jestem już sporo #wykopplus30club ), to nie do końca ogarniam wszystko, jak starzy wyjadacze.

Od jakiegoś czasu (może 100km temu) zaczął się dobywać z okolicy pod bakiem dziwny dźwięk na zapiętym biegu - jakby cykanie. Nie ważne czy przyspieszam czy folguje, czy jadę ze stała prędkością - ciagle to słychać, tym szybciej cyka im więcej obrotów (nie prędkości). Na luzie podczas jazdy i na postoju dźwięku nie ma. Mam wrażenie, ze bardziej słyszę to z prawej niż z lewej strony, ale mimo wszystko podejrzewam napęd (za luźny?) albo przednią zębatkę? Co o tym myślicie?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady, jak i gdzie szukać przyczyny tego stanu!

Naklejek na tłumiku już nie ma - tak mi koleś sprzedał xD


#yamaha #fazer
chozi - Mirunki z tagu #motocykle mam pytanko. Jako, że moja fazerka to pierwszy #mot...

źródło: comment_RYBV4FOZkXlr2NlS6a8YgadRs6YOxsj1.jpg

Pobierz
  • 12
@Tiazz: ja ten motocykl kupiłem 2 miesiace temu, a zacząłem jeździć tydzień temu, bo prawko zdałem. Koleś przy sprzedaży twierdził ze w zeszłym roku był pełny serwis.
@chozi: Najlepiej podjechać do jakiegoś mechanika. Takie cykanie ale metaliczne to miałem jak miałem zrobić regulację luzów zaworowych, ale takie delikatnie cykanie jakby ultra cienką blaszką o coś. Ciężko to wytłumaczyć, a co do naciągu to możesz sam sprawdzić czy jest odpowiedni.
@chozi: w fazerach 600 normą jest hałasujący łańcuszek rozrządu, więc to pewnie to :) nawymieniałem się już ich trochę w życiu. Na zimnym cisza, na gorącym dopiero cyka? Podjedź do kogoś ogarniętego - niech posłucha :)
@KasparowGaming: Takie zgadywanie przez internet to sami wiemy jak to się kończy. U mnie jak był napinacz łańcuszka rozrządu to nie cykało cały czas, tylko co jakiś interwał czasowy. Ale może tak być jak mówisz.
@Tiazz: @oli91: @KasparowGaming: dziękuje Panowie za podpowiedzi. Podjade oczywiście zbadać ten rozrząd i napinacz. Jest to bardzo strachliwa sprawa? Tzn. Lepiej nie jeździć wcale i odstawić czy można spokojnie podjechać „przy okazji”?

A tak z innej beczki - takie zachowanie napędu na podnośniku i zapiętym pierwszym biegu jest normalne czy coś jest nie tak? Sytuacja nie występuje jak motocykl dostaje obciążenie na tylne koło (hamowałem go w rękawicach i
chozi - @Tiazz: @oli91: @KasparowGaming: dziękuje Panowie za podpowiedzi. Podjade ocz...
@chozi na filmie to wygląda nawet na zbyt mocno naciągnięty. U mnie przy prawidłowym luzie na centralce łańcuch lata jak głupi, to normalne.
Sprawdź luz wg instrukcji.
Skąd jesteś? Może jestem w Twojej okolicy, to wpadnę posłuchać cykanie.
@chozi: lepiej sprawdzić i wymienić. Ewentualna awaria pociągnie spore konsekwencje finansowe. W napinaczach potrafi pęknąć sprężynka a wtedy zawory pocałują tłoki. Co do napędu - nie odchodzi z tylu od zębatki? Może juz kończy żywot. Mozesz tez zdjac osłonę przedniej zębatki i sprawdzic zeby czy juz nie sa zużyte i odkształcone.
@chozi: z reguły pomagała wymiana samego łańcuszka - jest wyciągnięty i jak nabierze temperatury to napinacz nie jest w stanie go napiąć. W fazerze to dosc przyjemna robota, rozrzad jest z boku silnika. Ale jesli ma byc zgodnie ze sztuka i z pełną gwarancją to napinacz powinieneś tez wymienic. Jak jestes z Poznania lub okolic to moge posłuchać i ocenić ;)