Wpis z mikrobloga

Na urodziny dostałem od brata cyrkulator do sous vide. Wczoraj pierwszy raz przyrządziłem nim stek i powiem wam, Mircy, że to jest to. A nawet To, przez duże T. Najlepsza wołowina, jaką w życiu jadłem, wliczając te #!$%@? drogie steki we wrocławskich restauracjach. Polecam. Mięsożercy, kupcie sobie taką maszynkę koniecznie. Jak nie macie kasy, to nie wiem, zmieńcie pracę, weźcie kredyt, ale kupcie sobie.
#oswiadczenie #gotujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
@Carramba666: No steki świetnie się sprawdzają sous-vide. Aczkolwiek dla mnie zajebiście się sprawdza przy piersi z kurczaka, żadna inna metoda nie daje takiego efektu. Pierś z kością i skórą, 61 stopni, 3h.

Można zrobić sous-vide bez cyrkulatora. Wystarczy lodówka turystyczna, termometr i woreczek strunowy.

btw, taguj #sousvide i tak nas niewielu.
  • Odpowiedz
@Carramba666: Ja tobie dam pro tip są też małe Cylkuratory do gotowania co ze zgrzewarką próżniową wyjdzie 600zł, w takim zestawie można robić doświadczenia ze smakami.
Lecz później można przygotować dla większej liczby osób to samo w piekarniku elektrycznym w takim samym zakresie temperatury.
  • Odpowiedz