Wpis z mikrobloga

@TheGirl gratki


Aczkolwiek mam go od roku i tęsknię za dawnym pro którego mi ukradli. Na baterii trzyma mi 5h przy mojej pracy, poprzedni 9. Klawiatura głośna, wydajność taka se, życie z donglami, brak magsafe. Na plus wspaniała matryca, design, głośniki i jakość muzyki na sluchawkach.

@alvaro1989: ten brak Magsafe to porażka stulecia ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak można się było tak uwstecznić? Utknąłem na
  • Odpowiedz
@TheGirl: w tej cenie jednak wolałbym ms surface pro. Używam iOS i nigdy więcej nie przerzucę się na androida, ale do maca się nie mogę przekonać.


@bet00n: ja odwrotnie - ślinię się do surface, ale niestety nic mnie nie przekona do powrotu pod skrzydła Microsoftu...
@TheGirl: MacOS to taki linux, tylko bez wad linuxa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie, starego linuksiarza,
  • Odpowiedz
@enron: to chyba dobrze ze nie mam porównania, to mój pierwszy laptop od nich :D


@TheGirl: tak czy siak fajny, ale zamiana magnetycznej złączki na bezsensowne USB-C to porażka. Trzymam kciuki żeby Ci makówka długo i wiernie służyła ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@enron: Tak mówią ludzie, ale dla mnie różnica jest ogromna. MacOS jest bardziej intuicyjny, a instalowanie czegokolwiek w linuxie dla mnie to była porażka


@TheGirl: no właśnie to miałem na myśli pisząc, że MacOS to taki lepszy linux ( )
  • Odpowiedz
@TheGirl: obawiam, bo jak na razie więcej osób na nowe maki narzeka niż je zachwala - a to problemy z klawiaturą, a to gorsza bateria, a to bezsensowny touchbar... no i brak magsafe też mnie nieco przeraża, bo nie raz uratował mojego obecnego maka ;)
  • Odpowiedz
@mles: Możesz rozwinąć o co chodzi z tym magsafe? To mój pierwszy laptop od apple więc nie wiem w czym rzecz.
A co do narzekań - ja biorę na to poprawkę. Każdy bardziej popularny produkt ma rzeszę fanów i narzekających, więc staram się nie sugerować tym za bardzo.
  • Odpowiedz
@TheGirl: magnetyczne złącze zasilacza, dzięki któremu potknięcie się o kabel nie powoduje przelotu komputera przez pół pokoju ;) opis na wikipedii
Od pierwszego mojego maka (w 2006 roku) miałem modele z magsafe no i teraz taka zmiana...
  • Odpowiedz
  • 0
komputer z japkiem

marzenie


Eh, jednak Steve Jobs był geniuszem marketingu.

@TheGirl nie odbierz tego źle, nie próbuję Cię wyśmiewać, po prostu zdumiewa mnie to jak bardzo udało się wypromować tę markę i nadać jej taki kosmiczny status. O podobnym sprzęcie bez jabłka nie marzy nikt, albo garstka pryszczatych kolesi w okularach.
  • Odpowiedz
@tymeek: Jest w tym dużo prawdy! Ale ja nie marzyłam o apple tylko myślałam od dłuższego czasu o nowym laptopie ogólnie. () Chciałam mieć fajny sprzęt do edycji zdjęć i filmów z podróży. Jestem typem człowieka, który tak samo cieszy się z każdej innej rzeczy :)
  • Odpowiedz