Wpis z mikrobloga

Mirki i Miruny,

Idąc za waszą radą żeby nie rzucać roboty pod wpływem emocji i zorganizować sobie jakieś bezpieczne lądowanie postanowiłem zrobić mały risercz rynku. I dlatego pytanie do pracowników Capa, którzy startowali z ok. 1-1,5 rocznym doświadczeniem jako programista o podzielenie się kilkoma sprawami.
- ile krzyczeć żeby nie odstraszyć?
- jak wygląda rozmowa techniczna? tzw. o co pytają?
- czy to że jest ogłoszenie na stronie faktycznie oznacza że prowadzą rekrutację?
- czy jestem w stanie w 1 m-c od wysłania CV przejść cały proces rekrutacyjny i zacząć pracować?

Dlaczego myślę o capie? Bo słyszałem że czegoś można się nauczyć + niemiecki.

#capgemini #korposwiat
  • 5
@markkk92 Ten kurs niemieckiego to ostatnio nie każdy dostaje, ale jak już dostaniesz te 3 miesiące kursu to idzie sie sporo nauczyć. Zawsze można później dodatkowo sie języka douczać w ramach darmowych kursów dla zaawansowanych. Spoko opcja jeżeli trafisz do projektu, który nie jest niemieckojęzyczny.
Co do pytań na rozmowie to się za dużo nie wypowiem, bo startowałem bez doświadczenia zawodowego. W moim przypadku cała rekrutacja zajęła około miesiąca.
@markkk92 Taka raczej prosta i standardowa. Parę pytań o język (Java), nic jakiegoś super wymyślnego (choć w tym momencie żadnego nie przytoczę), jakieś proste algorytmy (Fibbonacci, silnia, sortowanie, rekursja łącznie z obsługą błędów) i trochę SQL (rozrysuj schemat bazy na podatawie opisu systemu + kilka zapytań na podstawie schematu). To tyle co pamiętam, mogło się zmienić od tego czasu (jakieś 2 lata)