Wpis z mikrobloga

@ciocia_daniela: Nie da rady szkoła wymagała 90 punktów ja mam 117 ale osoba z najmniejszą ilością punktów która się dostała miała 132. Jak ktoś się przepisze to raczej ten któremu brakło niewiele. Popyt jest bardzo duży
  • Odpowiedz
@Agref: ale wiesz ze w technikum cię nie nauczą programować? Na studiach też cię nie nauczą programować. Musisz sam się nauczyć
  • Odpowiedz
Chwila, chwila ja o programowaniu nic nie mówiłem (uczę się go sam od niecałego roku w domu). Wiem że poziom nauczania informatyki jest dosyć niski ale jednak chciałbym mieć jaką umiejętność (zawód) po skończeniu szkoły średniej. Do liceum już raczej nie mam szans. Rekrutacja już minęła więc chyba pozostaje już tylko nauczanie zaoczne
  • Odpowiedz
achhh to te dziecięce marzenia i wyobrażenia, że w technikum nauczą cię programować XDDDDD


@consummatumest: po technikum jest się technikiem, nie programistą.

Technikowi bliżej do serwisanta, niż programisty.
  • Odpowiedz
@Atreyu no tak, ale op chce zostać programistą (tak zrozumialam). Z reszta w dzisiejszych czasach nawet po liceum potrafiąc zrobić dużo rzeczy przy kompie dostanie pracę jako serwisant bez papierka technika.
  • Odpowiedz
@consummatumest: to że się uczę programowania to jeszcze nie znaczy że chcę być programistą. bez urazy ale przeczytaj moje wpisy jeszcze raz. (serio nie mam nic złego na myśli)
  • Odpowiedz
@Agref ale masz pewnie jakiś inny wybór? Składałeś papiery do innych szkół więc pewnie gdzieś się dostałeś. Chodź do normalnej szkoły i jednocześnie sam ogarniaj komputery. Co chcesz robić będąc na zaocznych? Praca od poniedziałku do piątku w magazynie, a w weekend szkoła? Nie lepiej dzienna szkoła i sam się doszkalaj?
  • Odpowiedz
@Agref: Elektronik? Myślę, że bardzo spoko. Sama to aktualnie studiuję i myślę, że bardzo dobra droga Ci się trafiła. Ja myślę, że papierek technika jest średnio potrzebny. Nawet jeśli nie chcesz iść na żadne studia to brak 'zawodu' nie skreśla. A Ty będziesz taki miał. Nawet jeśli w elektronikę nie chcesz iść. Jeśli uważasz, że przedmioty kierunkowe będą Cię niesamowicie męczyć i nudzić to może faktycznie idź do zaocznej. Ale
  • Odpowiedz
@consummatumest: hmmm
Nauczanie zaoczne == kurs kwalifikacyjny zawodowo (przynajmniej w moim przypadku)
Jeśli ten pomysł jest głupi to napisz
Ja pójdę na elektronika na 18 roku życia wezmę sobie ten kurs (trwa 2 lata co 2 tygodnie w weekendy)
i kończąc technikum kurs się skończy, podejdę do egzaminu zawodowego na informatyka i elekronika. Oczywiście w miarę możliwości na elektronice dalej sam będę się uczył informatyki.
  • Odpowiedz
@Agref: No okej, plan brzmi dobrze. Teraz w pełni rozumiem co chcesz zrobić :D Tylko, że wg mnie i papierek elektronika będzie spoko i szczerze mówiąc to nie wiem gdzie chcesz się dostać jako technik informatyk. Gdzie chcesz pracować? Ja się kompletnie nie orientuję w tym, więc nie wiem. Dla mnie papierek z technika powoduje to, że możesz się dostać do pracy w jakiejś gminie jako Krzysiek informatyk gdzie będą
  • Odpowiedz