Wpis z mikrobloga

Znacie jakiś dobry fud? Wpisałem w google "Bitcoin has no usage" i rzuciłem okiem na dwa artykuły:

https://www.theguardian.com/technology/2018/jan/15/should-i-invest-bitcoin-dont-mr-money-moustache

https://hackernoon.com/ten-years-in-nobody-has-come-up-with-a-use-case-for-blockchain-ee98c180100

Niestety o ile zaczynają się mniej więcej przeciętnie i człowiek spodziewa się jakiejś argumentacji to potem wszystko się sypie i w pewnym momencie poziom żenady i robienia idioty z czytelnika nie pozwala czytać dalej. Guardian odleciał wrzucając do jednego worka tulipany, złoto, bitcoina i kolekcjonowanie kart. Każdy sposób przechowywania wartości jest opisywany jako nieodpowiedzialny i nieproduktywny. Artykuł ze strony hackernoon podaje, że system bankowy ma regulacje, gwarancje i audyty, które chronią obywatela jak coś pójdzie źle - tutaj nawet normik pokręci nosem. Pomiędzy akapitami autor wkleił screeny z nurkującymi kursami z czasów MtGox, DAO i hacku Bitfinexa i pisze, że Bitcoin, marzenie libertarian to zabawa w zacofaną "średniowieczną" bankowość.

#kryptowaluty #bitcoin
  • 11
@Manah: dopiero kiedy zacząłem interesować się bitcoinem dopiero wtedy uświadomiłem sobie jak bardzo media głównego nurtu kłamią. Do tego stopnia, że w pewnym momencie sprzedałem telewizor. Fakt autentyczny. Nie mogłem już wierzyć w nic o czym mówią.
@r123: działam na szkodę fiata jak tylko mogę i nie spocznę dopóki nie pozbędziemy się tego złodziejskiego systemu. Wymieniam wszystko na BTC. To, że zmuszają mnie do używania ich systemu nic nie znaczy. Najważniejsze jest, że nie kontrolują mnie, nie mogą nic mi zrobić, jadę gdzie chcę na świecie, osiedlam się gdzie mi się podoba, robię co chcę. Jestem wolnym człowiekiem za to Ty jesteś niewolnikiem w ich systemie. Jeżeli nie
@r123: najpierw SOV potem MOE. Store of value będzie ze względu na to, że ludzie są obrzydliwie chciwi ze mną na czele i mamy to w genach a środkiem wymiany stanie się później jak już najbogatsi fiaciarze uciekną w bitcoina bo nie będą mieć wyjścia. Nic nie będę robił wystarczy, że politycy załadują się w BTC i sami zaczną naganiać. Apropos w Polsce to już się dzieje. Partia Wolności sziluje.
@Manah: Właśnie dlatego uwielbiam Guardiana, bo bierze do pisania artykułów ludzi, którzy znają się na rzeczy.

Mr Moneymustache to ziomek który w wieku 35 lat przestał pracować zarobkowo i zajął się promowaniem oszczędnego, ekologicznego trybu życia. Frugal lifestyle. Coś w stylu jakoszczedzacpieniadze.pl tylko dwa poziomy wyżej i dojrzalej. Jest chyba najbardziej znanym blogerem w tej niszy. Polecam poczytać- zwłaszcza jego oryginalny tekst o Bitcoinie na blogu.
Inwestycja to coś czego bardzo
@RGB_XYZ: Ciekawy gość, jednak sam utrzymuje się z inwestycji dokonanych kiedy jeszcze pracował:

Adeney believes in the 4% rule, which states that, with a balanced investment portfolio, a retiree can withdraw 4% of his or her portfolio's initial value each year, adjusted upward for inflation each year thereafter, with a low probability of ever running out of money.[9] His portfolio was valued at $600,000 at the time of his retirement, which
@Manah: Zgadza się, aczkolwiek nigdy nie uważał się za poważnego inwestora i znaczącą większość oszczędności ładował po prostu w ETFy. Argumentuje to tym, że dobry inwestor nie wyciągnie wiele więcej niż on. Trzeba być wybitnym, żeby długoterminowo różnica w stopie zwrotu stała się zauważalna.
Znacznie więcej czasu poświęca na poprawianie efektywności oszczędzania i pokazywaniem jak drobne zmiany w stylu życia, potęga procentu składanego i czasu prowadzi do gigantycznych skutków.
@Manah: Akurat bardzo lubie Mr Moneymustache i ciezko mu zarzucic, ze nie wie co robi - gosc ze zwyklej pracy potrafil przejsc na emeryture w wieku 30 lat. Zgadzam sie z jego podzialem na inwestycje/spekulacje i sam staram sie takimi ktyteriami kierowac w oszczedzaniu.