Wpis z mikrobloga

  • 1338
Idę z psem na wystawę do galerii sztuki nowoczesnej.
- Tu nie wolno z psami - mówi ochroniarz.
- To nie jest pies - odpowiadam. - To jest performance.
- A, to przepraszam.
Idziemy z psem dalej. Oglądamy rzeźbę Smefra centaura. Pół koń, pół Smerf.
- Zawsze się zastanawiałem - mówię do psa - komu kibicują centaury w czasie rodeo.
- Srać mi się chce - odpowiada pies.
- Trzeba było srać przed wejściem.
- Wtedy mi się nie chciało.
Idziemy dalej. Oglądam jakąś kobietę, która stoi po kolana w basenie z moczem i wykrzykuje alfabet od tyłu.
- Z, Y, X - krzyczy. - U, V, W.
Mój pies kręci się w kółko i węszy nosem po ziemi.
- Fajfus - mówię do niego. - Fajfus, nie sraj tutaj.
- Kiedy mnie ciśnie - odpowiada i zaczyna srać na podłogę.
Jakiś człowiek podchodzi i przygląda się temu, co wychodzi mojemu psu z dupy.
- To jest interesująca propozycja - mówi.
Ktoś inny też podchodzi i patrzy.
- To jest świeże - mówi.
Podchodzi jakaś kobieta z kieliszkiem wina w ręku, cała na czarno.
- Odważne - mówi.
- Ja państwa bardzo przepraszam - mówię do nich.
- Jak się nazywa ta instalacja? - pyta kobieta. - Gówno - odpowiadam, zatykając palcami nos.
- Mocne.
Ktoś z galerii podchodzi i wtyka w psią srakę tabliczkę z napisem "Gówno, 2015". Podchodzi fotograf i robi zdjęcie. Pojawia się ktoś z kamerą i mikrofonem. Prosi mojego psa o wywiad.
- Coż, zawsze kontestowałem opresyjne dla mojego gatunku rozwiązania przestrzenne w środowisku miejskim - mówi mój pies.
- A pan jest kuratorem - pyta reporter. - Co pan sądzi o pracy swojego podopiecznego.
- Sądzę, że to gówno - odpowiadam.
- Brutalnie prawdziwe - mówi kobieta z winem.
- Ostentacyjnie szczere - mówi fotograf.
- U, T, S - krzyczy kobieta w basenie z moczem.

#heheszki #sztuka #pasta
  • 54
  • Odpowiedz
@GraveDigger: sztuka nowoczesna to sztuka tworzona od lat 60' XIX wieku do lat 70' XX
Nie mylcie tego ze sztuką WSPÓŁCZESNĄ bo potem wszyscy powtarzają te same kłamstwa

A pasta klasyczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@spwasch: Od sztuki nowoczesnej zaczęto podejmować chociaż próby definicji czym sztuka jest, bo wtedy zaczął się poważny rozwój teorii sztuki. A sami autorzy sztuki nowoczesnej trudno, żeby wiedzieli, BO SĄ #!$%@? W ZNACZĄCEJ WIĘKSZOŚCI MARTWI. Oho, zaskoczenie, banda ignorantów nie wie, że szkaluje sztukę z przełomu XIX i XX wieku XD Klimta, Moneta, Picasso, Salvadora Dali.
  • Odpowiedz
@spwasch: @GraveDigger: @labla: Grupo znawców sztuki która nie odróżnia sztuki nowoczesnej od współczesnej, wspomnę tylko, że jak zaczniecie obrażasz sztukę współczesną to pamiętajcie, że obok konceptualizmu, socrealizmu i skrajnych form sztuki nieprzedstawiającej zawiera się też w niej hiperrealizm do którego, znając życie, byście się brandzlowali XD
  • Odpowiedz
@vind: Przed okresem, o którym piszesz nie potrzeba było żadnych definicji. Coś albo było Sztuką albo nie. Kiedy ludzie bez większych talentów zabrali sie za... mhmmm sztukę, zaczęły być im potrzebne definicje. Do dzisiaj są potrzebne beztalenciom dodawanie do tej definicji kolejnych punktów jak np. "performance"... Prawdziwi artyści w swoich dziedzinach muszą się w grobach przewracać...
  • Odpowiedz
@spwasch: Człowieku, proszę cię, przestań się kompromitować. Nie nadajesz się do dyskusji na ten temat w nawet najmniejszym stopniu, masz więcej ignorancji w sobie niż chęci zrozumienia czy zdobycia jakiejkolwiek wiedzy.
Powiem ci tylko, że autorzy sztuki abstrakcyjnej nie mieli by problemu z hiperrealistyczną i najczęściej zaczynali od innych nurtów.
  • Odpowiedz
przeca ty nawet nie wiesz co to jest sztuka nowoczesna, tak samo jak autor tej pasty xd


@vind: no i właśnie na tym to polega że widz nie może ocenić "sztuki nowoczesnej" źle bo wtedy "się nie zna"
a to zwykłe gówno

xD
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: Zbiór nurtów z czasu, jak ja to nazywam, największej rewolucji w sztuce. Nie można jej wrzucić do jednego worka bo jest bardzo, bardzo różnorodna. Zerwano kompletnie ze starym postrzeganiem sztuki która miała po prostu przedstawiać rzeczywistość. Tu jest tak dużo nurtów i idei, że bardzo trudno zebrać je i jakoś określić czy wytłumaczyć krótko, szczególnie, że jest to rewolucja która obejmowała nie tylko sztukę jako malarstwo czy rzeźbę, ale też
  • Odpowiedz