Wpis z mikrobloga

#gownowpis #ornitologia #zalesie #ptaszkizprzypadku
Najgorzej. Wracam właśnie ze spotkania ze znajomymi ornitologami amatorami. I jeszcze mi aplikacja wykopu wysiadła. Ale do rzeczy. Na pewno zrozumiecie moje zdenerwowanie. Otóż jeden z kolegów nazwijmy go Andrzej (wiem że masz tu konto ślepaku) wpada podjarany że zrobił zdjęcie Trzcinniczka. Pokazuje mi to zdjęcie a tam jak cholera widać że to tylko Łozówka (°° No cholera ale mnie to... mało w twarz nie dałem bo jeszcze się kłócił. No powiedzcie mi czy tak waszym zdaniem wygląda trzcinniczek????
Pobierz silo1408 - #gownowpis #ornitologia #zalesie #ptaszkizprzypadku
Najgorzej. Wracam wła...
źródło: comment_O3ELp3qlvyoOI1l4cVZ6bZsDHq9eJF3C.jpg
  • 17
@miszo_balkan Masz Ty rozum i godność człowieka w ogóle? Toż to Łozówka jak się patrzy. Odsyłam do podstawowych atlasów uzupełnoć wiedzę. Jakbyà mi tak powiedział na zjeździe to bym Ci tą Łozówke w d^^e wsadził. Razem z tym drugim idiota i jego aparatem.
@DoDoLot Po śpiewie najłatwiej. :) Ale szanuję za podejście. Niektórzy mimo ograniczonej wiedzy i tak będą Ci wymachiwali zdjęciem a jak im wytkniesz błąd to Cię zwyzywają. Właśnie dlatego więcej niż jeden ornitolog na obserwacji to zły pomysł.
@aaadam91 Na 99% łozówka. Pomijam kolor bo zdjęcie nie oddaje barwy. Ma dłuższe skrzydła. Dziób łozówki na 100%. Szeroki u nasady nie jak u Trzcinniczka.
Gdybym miał resztę zdjęć to może dałoby się lotki porównać.
@aaadam91 Widzę że znasz się o wiele bardziej. Sytuacja powyżej specjalnie dla żartu była wyolbrzymiona. I tak naprawdę nie byłen pewny czy to łozówka ale jak widzę chyba miałem rację. :D Czyżby kolega ornitolog?
@aaadam91 Ja narazie jestem uziemiony w Warszawie. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Fajna pora teraz żeby wypad nad Bug zrobić ale praca mnie trzyma. Może za jakiś czas zorganizuje urlop...
W Karpatach nie byłem niestety
A chciałbym.
@aaadam91: @silo1408: Rzadko wchodzę na tag więc się teraz wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raczej łozówka, trzcinniczek ma raczej prosty dziób dodatkowo brew u trzcinniczka jest krótsza i zazwyczaj nie sięga za oko. Oczywiście mogę się mylić ale obstawiam łozówkę. Trochę niestety wymięty ten ptak, a Beskidu Niskiego proszę nie polecać bo wkrótce tam jadę ( ͡° ͜ʖ ͡°)