Wpis z mikrobloga

Czołem. Czy to możliwe, że bluetooth 5, który mam wbudowany w płytę główną ma tak strasznie słaby zasięg? W sensie zakupiłem dwa Dualshocki 4 v2, które właśnie obsługują bluetooth. Połączyłem je z komputerem po 2 czy 3 próbie i odpaliłem Steam Big Picture, by przetestować je w grze. Problem polega na tym, że mogę jedynie poruszać się po menu Steama trzymając pada tuż koło obudowy. Jeśli chce normalnie usiąść z rękami na wysokości klatki piersiowej to zasięgu już nie ma. Oba pady zachowują się tak samo, więc zakładam, że to nie jest ich wina. Czy jest coś co mogę zrobić, aby działało to lepiej? To specyfikacja mojej płyty jakby co: https://www.gigabyte.com/Motherboard/X470-AORUS-GAMING-7-WIFI-rev-10#sp

PS: W pudełku z płytą główną miałem antene wi-fi. Nie instalowałem jej, bo i tak łącze komputer przez kabel ethernet, a resztę urządzeń ogarnia router. Czy antena wi-fi mogłaby polepszyć zasięg bluetooth czy to w ogóle nie jest ze sobą powiązane?

#pcmasterrace #komputery #pc #ps4 #playstation #pytanie #technologia
  • 4
  • Odpowiedz
@MisPluszowyZWadaWymowy: Słyszałem, że najlepiej kupić taniego dongla. Obsłuży wszystkie gry razem z programem DS4 i podłączysz do niego tyle padów ile chcesz. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak kupić w media markcie czy media expert taką przejściówke, wczepić w port usb i grać :P
  • Odpowiedz
@Lurid: Jak masz możliwość instalacji dodatkowej anteny to podłączaj. Obudowa komputera pochłania sygnał przez co zasięg jej jest znacznie krótszy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@phts Nim poszedłem do sklepu to właśnie wypróbowałem te opcje i faktycznie podziałało. Kilkadziesiąt złotych w kieszeni i mam bt 5.0 ;) Także jakby ktoś miał jakiś problem to na przyszłość: antena wifi zwiększa zasięg wifi, ale też i bluetooth :D
  • Odpowiedz