Wpis z mikrobloga

Mirki, ja generalnie nigdy się sportem nie interesowałem, ale tak oglądając ten mundial stwierdziłem, że chciałbym się zainteresować piłką nożną. Wie ktoś od czego zacząć, by się mniej więcej ogarniać, co się dzieje, jakie kluby są najlepsze, jacy piłkarze coś tam znaczą na świecie, jakie są jeszcze wydarzenia sportowe itd. Z góry dzięki.

#mecz #pilkanozna #sport
  • 8
  • Odpowiedz
@koira: oglądaj lige mistrzów, przeglądaj subreddit r/soccer - tam jest chyba najbardziej obiektywnie :P. Z lig polecam angielską/hiszpańską/włoską/niemiecką. Sprawdzaj tabele możesz jakieś fantasy zagrać ;)
  • Odpowiedz
@koira: w każdym momencie możesz zainteresować sie każdym sportem, to jest w tym dobre. Są lepsi i lepsiejsi a potem przychodzą jeszcze lepsi xD liga angielska niemiecka hiszpańska polska co kto woli:) angielska jak dla mnie najlepsza, zacznij od niej
  • Odpowiedz
Po prostu oglądaj mecze i programy ekspertów sportowych, a będziesz wiedział, kto jest gwiazdą w danej drużynie, która drużyna jest dobra, która o co walczy, etc. Zacznij od meczów klubów, w których grają reprezentanci. Co poniedziałek jest Misja Futbol, w czasie której podsumowują wydarzenia z ostatnich dni w danym tygodniu. No i Twitter - tam są eksperci, tam się dowiesz wszystkiego. Obserwuj dziennikarzy i piłkarzy.
  • Odpowiedz
@koira: jak ktos wyzej wspomnial gra w fife serio by pomogla opanowac kluby itd. Teraz beda wakacje wiec nie ma nic ciekawego poza transferami, które mozesz ewentualnie obserwowac. Dopiero w sierpniu zaczynaja sie najciekawsze ligi i po prostu jak widzisz hiszp/ang/wlos i gra jakis gigant typu Barca/Bayern to ogladaj. Pozniej moze zainteresujesz sie reszta ligi. Polecam wybrać jeden konkretny zespol na poczatek i mu kibicować. Dowiedz się co to przywiązanie i
  • Odpowiedz