Wpis z mikrobloga

@DzdzystyDzejson: Ten wpis nie miał na celu chwalenie się samochodem. Natomiast z ciekawostek licznikowych, to podczas ostatniego urlopu w wypożyczalni dostałem Astrę J 1.3 CDTI 95KM, która miała licznik wyskalowany do 260 km/h. To jest dopiero oszustwo ;-)
  • Odpowiedz
@naplantach: XD już nie pamiętam kiedy mi się ostatnio ESP #!$%@?ło do jazdy... ostatnio zimą chyba jak se zarzuciłem dupą i zapomniałem wyłączyć xD Musisz mieć tam potwora pod maską, że ci ESP odcina moc przy włączaniu do ruchu... jakiś swap w tym dziadziowozie był robiony? Czy może jakieś opony z allegro za 300zł komplet?

Ogólnie nie rozumiem po #!$%@? ty wyłączyłeś resztę rzeczy? pod zderzaki ludziom podjeżdżasz i ci
  • Odpowiedz
@miret210: No właśnie to jest problem w tym samochodzie, nadpobudliwa kontrola trakcji i front assist. Auto ma tylko 140KM a kontrola trakcji zachowuje się jakby miał 300. Dodatkowo można dostać zawału jadąc w korku, bo system FA nagle stwierdza że jestem za blisko poprzedzającego samochodu i piszczy jak #!$%@?.

BTW. @SpalaczBenzyny skąd pomysł, że to wersja 2x4? To jest Allgrip z elektronicznie dołączanym tyłem.

BTW2. Na szczęście to nie
  • Odpowiedz
@miret210: @naplantach:

Wy sobie chyba nie zdajecie do konca sprawy jak dziala kontrola trakcji. Nie musi ci “wyrywac” samochodu zeby dzialala. Czasami przy zakrecie jadac 60km/h sie wlacza i uwierzcie mi, gdyby nie to to juz byscie krecili baczka.

Pozdrawiam rajdowca w suvie z przednim napedem i 140KM, ktoremu przeszkadza ESP.
  • Odpowiedz
@urojony_uzurpator: @DRN: wy tak poważnie? nie wiem czy wiecie ale kiedyś nie było takich systemów w samochodach i jakoś ludzie masowo się nie owijali na drzewach. Serio wyłączenie takich bzdur jednoznacznie utożsamiacie z brawurową jazdą?
  • Odpowiedz
Wyłączenie ogólno pojętej kontroli trakcji w porannym szczycie w czasie lekkiego deszczu w tym konkretnym samochodzie ma bardzo dużo sensu. Jest zbyt czula, co często uniemożliwia włączenie się do ruchu (nagłe odcięcie mocy w połowie manewru skrętu w ruchliwą drogę).


@naplantach: To moze kup nowe opony.
  • Odpowiedz
@dupasmoka: nie miałem na myśli aż tak odległej przeszłości, raczej koniec lat 90/początek 2000 wiele samochodów z tamtych lat dalej jest na drogach a nie mają tych systemów. Dlatego nie uważam wyłączenie tego za jakąś tragedię skoro zaraz obok na ulicy jedzie samochód który nawet nie ma ABS.
  • Odpowiedz