Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do Mirków z tagu #mirkokoksy i #silownia - jak najlepiej ktoś, kto nie miał żadnej styczności z takimi tematami zacząć przygodę z ćwiczeniem? Chodzi mi głównie o wzrost masy mięśniowey, siły mięśni, i ogólnie wyrzeźbienie sobie stopniowo sylwetki. Od czego najlepiej zacząć? Czy można zacząć jakoś od ćwiczeń w domu, a jeśli tak to jakich? Wiek 17,5. Dzięki z góry. #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 6
ja zaczynałem sam w domu i cwiczylem kilka miesiecy glownie dlatego ze wstydzilem się pójść na siłownie i zaczynać od najmniejszych hantli - oczywiscie z perspektywy czasu był to troche stracony czas bo cwiczac samemu w domu ciezko poprawic technike itp a na silowni kazdy ma w dupie jaki ciezar podnosisz wiec od razu radzę iść na silownię

zacznij chodzic regularnie i zaczniesz spotykac te same gęby które podpowiedzą ci co i
@EvineX idź normalnie na siłownię, weź sobie jakieś fbw, ja zacząłem robić fbw Sakera no ale opinie o tym są różne, pooglądaj filmiki jak robić dane ćwiczenia i próbuj minimalnymi ciężarami, nie wstydź się na pewno ćwiczyć samą sztangą, nic w tym złego Jak będziesz coś robił tragicznie to pewnie ktoś ci zwróci uwagę, ludzie na siłowniach są pomocni, możesz sam poprosić o pomoc lub ogarnąć trenera personalnego na jeden trening chociaż
@EvineX: Też ostatnio zaczynałem na poważnie, wcześniej coś pochodziłem, ale nie byłem aż tak nastawiony na siłownie jak teraz. Powiem Ci tak, wydaje mi sie, że samo zaczęcie treningu na siłowni nie jest takie trudne. Masz tyle filmików ukazujących jak ćwiczyć, że głowa mała. Początek może być trudny, ale musisz odnaleźć siebie na tej siłowni. Pooglądaj sobie filmy na youtube o ćwiczeniach żeby zachować dobrą technike i wio :)