Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki wiek partnera uważacie za odpowiedni? Powinien/powinna być młodszy/a, starszy/a, równoletni/a? #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #kiciochpyta #psychologia #ankieta

Idealny wiek partnera/partnerki

  • Mówi różowy - starszy 3 - 7 lat 14.6% (22)
  • Mówi różowy - starszy 1 - 3 lata 9.9% (15)
  • Mówi różowy - w równym wieku 4.6% (7)
  • Mówi różowy - młodszy 1 - 3 lata 2.6% (4)
  • Mówi różowy - młodszy 3 - 7 lat 2.0% (3)
  • Mówi niebieski - starsza 3 - 7 lat 4.6% (7)
  • Mówi niebieski - starsza 1 - 3 lata 6.6% (10)
  • Mówi niebieski - w równym wieku 6.6% (10)
  • Mówi niebieski - młodsza 1 - 3 lata 33.8% (51)
  • Mówi niebieski - młodsza 3 - 7 lat 14.6% (22)

Oddanych głosów: 151

  • 21
@Voltaire: w zasadzie młodsza 1-3 lata, ale teraz mam 4 lata młodszą i powiem, że jest idealnie. Natomiast uważam, że to jest kwestia indywidualna nie zależna od wieku, bo wiek wiekiem nie równy. Ze względu na to, że możesz znaleźć dziewczynę, która będzie 5 lata młodsza i mądrzejsza od jakiejś 2 lata młodszej. To nie zasada
@Voltaire: a tak wooogóle to nie jest takie proste :P zależy to od pary, która się dobiera. Nie da się tego tak wrzucić w jakiś przedział. Ja np. mam młodszą o 8 lat, ale co z tego jak komuś będzie pasowała np. 10 lat starsza albo równolatka ¯\_(ツ)_/¯
@Paula_pi: e? Chyba żartujesz. Jesteś pierwszą różową z takim podejściem. I raczej niewiele takich.
Z drugiej strony dajesz nadzieję takiemu dziadkowi jak ja. Ale pytanie, co po 10, 20 latach? Czy jak biologia da o sobie brutalnie znać, to różowy nie znajdzie sobie „lepszego modelu”?
@Voltaire: To zależy od chwilowego wieku mężczyzny. Przykład: jeżeli mężczyzna ma 30 lat do dwudziestoletnia różnica wieku jest zbyt duża, bo wtedy kobieta ma 10. Ale jeżeli mężczyzna ma 50 lat, to różnica 20 lat jest jak najbardziej w porządku. Generalnie im mężczyzna starszy, tym różnica powinna być większa.
@OSH1980: Kobieta potrzebuje stabilizacji, wsparcia, mentora. Serio im facet starszy tym mniej błędów popełnia, bo wszystkie popełnił z poprzednimi partnerkami. Taka prawda duża różnica wieku służy im obojgu.
On przy niej, starzeje się wolniej, przy niej nie będzie Januszem z wąsem i kamizelką wędkarza
@OSH1980: To może zacznij. Znam wiele takich par i wszystkie wydają się szczęśliwe. Wiadomo ze nie mogę tego stwierdzić z cała pewnością.
Ale wszystkie moje koleżanki maja niebieskiego Ok 20 lat staraszego. I te związki trwają już 5-10 lat
@Paula_pi: to chyba żyjemy w innych światach - nawet kiedyś pytałem takie młode dziewczyny, jaka wg nich jest maks. różnica wieku niebieskiego: przeważały odpowiedzi 2-3 lata.