Wpis z mikrobloga

Mireczki z #it. Czym się lepiej teraz zainteresować?: android, reactJS czy może Angular? Założyłem sobie, że będę działać w celu zmiany obszaru IT, w którym teraz pracuje. Pytam długofalowo za jakieś 2 lata jak chciałbym zmienić pracę i przez te 2 lata się dokształcać po godzinach w danym temacie. Zależy mi żeby było to #programista8k minimum :D #programowanie
  • 12
@MrProfeska: jest jakiś szczególny powód, dlaczego tylko te trzy technologie? Nie wiem, jak w kwestiach frontendowych, ale (to opinia znajomych androidowców, nie moja, ja nie dotykam SDK Androida na podstawie klauzuli sumienia) wjazd na juniora Androida jest ciężki, SDK Androida to lekki #!$%@?, związany z koniecznością wsparcia dla naprawdę szerokiej gamy urządzeń i wersji systemu.
@MrProfeska: No to wiesz, tak naprawdę to jest bardziej zależne od tego, co Cię jara, bo popyt jest mocno zróżnicowany, a zgadywanie tego, co będzie popularne, to wróżenie z fusów. Masz nieśmiertelne klasyki pokroju Javy (backendowa Java będzie żyła długo i szczęśliwie, Android natywnie to albo Java, albo Kotlin, albo ew. C++ w mniejszym stopniu), .NET w różnych wydaniach oferuje sporo opcji (Backendy, zarówno w klasycznym .NET Framework, jak i w
@MrProfeska: Opanuj perfekt język, a nie framework. Chcesz JS? To ogarnij na mega poziomie JS (ES/TS). Za 2 lata będziesz szukać. Przejrzysz oferty, wybierzesz co na topie i wtedy wejście w jakiś framework będzie proste.