Wpis z mikrobloga

  • 13
@Kremufczyn: Ceny w sklepach w mieście nie są wcale inne - około 16PLN za pół litra wody mineralnej. Oczywiście - zarabiają lepiej - po prostu te ceny robią się momentami zabawne. A drogo tu jest dla całej Europy. ;-) @kotbehemoth
  • Odpowiedz
@motaboy: bądźmy szczerzy, dla większości Polaków ceny w pozostałych krajach jest znacznie drożej, ale 1 zasada nie przeliczać na złotówki, bo trzeba byłoby siedzieć tylko w hotelu i żywic się wodą z kranu i zupkami chińskimi wiezionymi z PL
  • Odpowiedz
  • 5
@sked: zgadzam się całkowicie. Tyle tylko że norweskie ceny są wysokie dla wszystkich. Łącznie z Norwegami, którzy robią masowo zakupy w Szwecji (przynajmniej tam gdzie mają w miarę blisko). Zresztą ja jeżdżę głównie w ramach delegacji, wiec traktuję to bardziej jako ciekawostkę niż jakąś totalną „masakrę”. :-)
  • Odpowiedz
@motaboy: większym zaskoczeniem była dla mnie informacja, że petersburżanie jeżdżą do Finlandii na zakupy, bo mają taniej, co według mnie całkowicie się gryzie porównując ceny
  • Odpowiedz
@motaboy @sked
Nie byłem nigdy w Norwegii, ale znajoma była z ekipą u kogoś. Powiedziała, że jak szli na miasto to robili sobie w domu kanapki przed wyjściem żeby nie musieć wydawać na lunch. Niby trochę cebula, ale rozumiem drogo itd.
Najlepsze opowiadałem to kiedyś poznanemu w podróży Norwegowi, trochę obawiając się, że nie zrozumie i wyśmieje. Ale on z pewną powagą powiedział, że masa Norwegów tak robi. Zwłaszcza studentów, ale starsi
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: no mi po 2 tygodniach po objazdówce po Skandynawii mocno zeszło z konta XD nawet pod koniec przeszła myśl zostania tym od zbierania jedzenia z koszy (freeganizm chyba), bo normalnie widziało się całkiem dobre okazy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 9
@kotbehemoth: zgadza się. Też mi o tym mówiono. Np. noszą ze Sobą wodę z kranu żeby nie musieć kupować na spacerach/wycieczkach. Więc tak - zarabiają dużo, ale jednak te ceny dla nich też są wysokie.
  • Odpowiedz
@motaboy w miastach masz dużo miejsc, w których możesz napełnić butelkę z wodą. Na Gardermoen tak samo. Woda 0,5l w sklepie 40nok, ale obok sklepów masz kraniki :) a woda z kranu w Norwegii jest ok. Na mieście jak chcesz kupować wodę, to w Rema1000 masz 1,5L za 4,5nok + 2,5nok kaucja za butelkę. Butelki plastikowe oddajesz do specjalnych automatów w sklepach :)
  • Odpowiedz