Wpis z mikrobloga

Często, gdy jadę sobie za policją, to obserwuję jak jest u kierujących funkcjonariuszy z przestrzeganiem ograniczeń prędkości i serio, na bardzo wiele takich sytuacji nie zdążył mi się ani jeden, który jechałby przepisowo. Często jest to sytuacja, gdy jadę za radiowozem, a oni jadą do znanej miejscówki, żeby suszyć. Jedziemy w mieście, ograniczenie 50 km/h, a oni zazwyczaj coś około 60/70 km/h. Żadna wielka akcja, ot zwykłe suszenie w pobliżu końca i początku zabudowanego. No jak w tym kraju ma być dobrze, jak nawet stróże prawa mają je w głębokim poważaniu.

#policja #samochody #motoryzacja #prawojazdy #brd #kierowcy
pogop - Często, gdy jadę sobie za policją, to obserwuję jak jest u kierujących funkcj...

źródło: comment_MbIDSblNGK5sDwqtVGJ6qkqTMJsv2ft8.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@pogop: a skąd wiesz ze tyle jadą? jak oni jadą za Tobą i mierzą to każdy krzyczy HOLA HOLA to nie moja prędkość tylko radiowozu :) jak jest w Twoim przypadku ? :) ehhehehe
  • Odpowiedz
@pogop jakiś czas temu, gdy bylem młodym kierowcą, wjechalem w strefę 30, a że jechała za mna policja to grzecznie 35 na liczniku, patrzę, a oni mnie na zakręcie i długa... Wtedy zrozumiałem że przepisów policja wymaga, ale nie przestrzega.
I tak powstał Czokapik.
  • Odpowiedz
@pogop: Ja nie zapomnę jak kiedyś wracając z dalekiej i męczącej trasy zbliżam się do czegoś co przypomina radiowóz/taxi. Okazało się, że to patrol policji. Więc grzecznie ich nie wyprzedzam bo prędkość już maksymalnie dozwolona. Oni zjeżdżają poczekać gdzie pojadę, ja skręcam, oni za mną. Grzecznie jadę cały odcinek przepisowo i jak skończyła się droa, jadę w prawo oni też i za chwilę oni #!$%@? lewy pas i tyle ich
  • Odpowiedz
a skąd wiesz ze tyle jadą?


@paki82: trasa o której mówię, to długi odcinek z ograniczeniem do 50, startuję więc ze świateł razem z nimi, wrzucam na tempomacie 50 i se jadę, tymczasem oni oddalają w naprawdę krótkim czasie na sporą odległość. Mierników mi do tego nie potrzeba.
  • Odpowiedz
@pogop: mnie zawsze bawi jak wszyscy trzymają się za takim radiowozem i udają, że wcale nie jechali przed chwilą szybciej, a jak ja wyprzedzę i zobaczą, że nic za to nie grozi, to zaraz robią to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz