Wpis z mikrobloga

Hejoo, mam pytanie dotyczące #motoryzacja mam zamiar kupić audi a3 8P tak do 15k, i teraz mam dylemat czy kupić z silnikiem 1.9tdi 105km, czy 1,6 benzyna+gaz. Jak to wyglada pod względem utrzymania i kosztów, które mniej się psuje, ogólnie to dużo jeżdżę drogami szybkiego ruchu (ekspresowe i autostrady), co byście mi polecili? #audi #samochody
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
@miret210: No właśnie, ale tak szukałem aut No i ogólnie 2 lata jeździłem a3 8L ale babka we mnie wjechała i skasowała mi auto, i a3 8p teraz mi się bardzo podoba, tylko właśnie nie wiem jak z silnikiem ;)
  • Odpowiedz
@Sicarioo: 8p mają imo słaby wybór silników, albo zmulone 1.6 i 1.9tdi, albo popsute fsi/tfsi albo popsute 2.0tdi. Jeżeli chcesz coś co chociaż jakoś jedzie to bym jednak poszukał innego auta. Wbrew pozorom jak chcesz dobre, niezawodne auto w dieslu to polecam AR159.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sicarioo mam 1.6 z gazem w audi a4, to z klima słabo to jedzie, ale idzie się przyzwyczaić, takie powolne komfortowe poruszanie się
  • Odpowiedz
  • 0
@Sicarioo w sumie spoko akurat, przy 140 będziesz miał około 4 tysiące obrotów, bądź 4200, ale wygłuszenie audi i dość cicha muzyka pozwoli Ci komfortowo jechać. Przy 180 i cichej muzyce jest spoko i pewnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Sicarioo tak szczerze to te 1.6 pali tak czy siak dychę gazu, gdybym mógł to bym wybrał 1.8, bo to już trochę lepiej jedzie, a spalanie te samo, no ale w 8p już go nie było
  • Odpowiedz
  • 0
@Sicarioo miałem do czynienia z vagow z 1.9 115km, 110 w manualu i automacie, 130 w manualu i 131 w automacie tiptronic, z benzyn to tylko 1.8 + gazi aktualnie te 1.6. No z grona tych wszystkich to wiadomo, że najwolniejszy, ale jeździ się spoko, już ponad 1200km zrobiłem w dwa tygodnie prawie
  • Odpowiedz
  • 0
@Kudy: No ja właśnie jeździłem a3 8L 1.9 130km, rwała jak #!$%@? ;), ale powoli dwumasa padała, No i teraz ten wypadek. A teraz planuje coś do 15k kupić No i tak a3 mi najbardziej podpasowala
  • Odpowiedz
  • 0
@Sicarioo tym jeździłem w 2.0T quattro, ale jakiś #!$%@? był chyba, bo A5 w 2.0T bez quattro w automacie robiło lepszą robotę
  • Odpowiedz