Wpis z mikrobloga

@BajerOp: jak najbardziej można. jest cos takiego jak raw paleo/witarianizm paleo, ale nie jest to konieczne. niektorzy odradzaja w paleo obrobke termiczna, ale nie jest to popularna ani czesto stosowana zasada.
tak szczerze... To Ci smakuje, czy masz parcie na zdrowe żarcie ? Bo jak pierwszych 3 składników bym nie przełknął


@Arthaniel: Dzisiaj jadłem w wegańskiej knajpie jakiś zielony makaron właśnie z cukinii, bakłażana czy tam czegoś. Porządnie doprawiony, z dobrymi warzywkami i zajebistym sosem. W #!$%@? DOBRE.

Gdyby w sklepie w normalnej cenie dało się takowy makaron kupić zamiast mieszanki wody z mąką to #!$%@?łbym jak #!$%@?.
@wojtas_mks: mieszkam w UK i widze, ze sporo marketow ma juz cos takiego w ofercie. a przynajmniej makarony z surowych warzyw typu batat, cukinia. nie kupowalam, bo sama robie, ale pewnie wystarczy podsmazyc, doprawic i jest. mysle, ze coraz wiecej takich produktow bedzie dostepnych i cena spadnie. duzo fajnych makaronow mozna tez znalezc w sklepach azjatyckich np. konjac
@ZdrowiePaleo
@Arveit

Nie miałem zamiaru "#!$%@?ć" ( ͡º ͜ʖ͡º) zwyczajnie, jest to dla mnie ekstremalny posiłek, kalafior... Ble. Bataty mnie zemdliły po 3 kęsach (chociaż fakt, nie ta odmiana) a cukinii nie polubiłem pod żadna postacią...
@Arthaniel: no, spoko, czyli nie trafilam w gust ;-) batatow tych pomaranczowych tez akutalnie nie moge przelknac (przejadly mi sie), chyba ze pieczone, to wtedy super, a z guacamole idealnie. te na zdjeciu sa troche inne w smaku (jak dla mnie lepsze). kalafior, no, coz, przynajmniej da sie przerobic na absolutnie wszystko, nawet na sernik :D