Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie mi co mam zrobić w razie kontroli celnej jeśli płaciłem bitcoinem? Miałem akurat równowartość 150USD (na dzień sprzed 2 tygodni), kupiłem sobie grę i 3 soundtracki z play asia a teraz mam na trackingu podane "Zatrzymanie w cle" w Zabrzu, więc pewno VAT doliczą. Problem w tym, że oni chcą wyciągu z konta z tego co widziałem na tym druku co wysyłają.
#paczkazchin #vat #tracking #kryptowaluty #bitcoin
  • 10
@Norskee: no okej, ale play asia ma pośrednika - bitpay. Jak wpisuję numer referencyjny płatności to jest napisane, że już zarchiwizowane. Bitcoina nie kupowałem, kiedyś trochę kopałem i mi zostało.
@JustLoggedIn: To jest ich problem teraz, Ty im masz dostarczyć to o to co cie poproszą, a jeśli nie bedziesz miał- bo zarchiwizowane. To podajesz nr płatności i że zarchwizowane i administatorem tej informacji jest spółka dotpay.com/czy tam inna/ i podajesz jej pelne dane
@JustLoggedIn: jeśli cena wygląda rozsądnie to nikt nie będzie kwestionował ani sprawdzał tego co im wyślesz. Wpisz $150 i tyle
nie musi być wyciąg z konta, może być jakiś wydruk transakcji ze strony, mail, albo paypal
nie pisz o żadnym btc bo sobie tylko problemów narobisz
@megaloxantha: przyszedł dziś list, wysłałem im fakturę, screen z zamówienia i skan dowodu, który okazał się niepotrzebny (niestety pośpieszyłem się i wysłałem maila przed otrzymaniem listu), na tej kartce nic o DO nie jest napisane. Napisali, że otrzymam automatyczną odpowiedź dotyczącą odbioru dokumentów, oczywiście nic nie dostałem :D
@megaloxantha: wybacz, że tak zawracam 4 litery. Pojawił mi się status, że zwolniono po inspekcji celnej. Wysokość opłaty poznam dopiero na poczcie jak już do mnie dojdzie? Czy można to gdzieś sprawdzić? Zamawiałem już setki rzeczy zza granicy, DHL czasem przywalił VAT, ale przez pocztę pierwszy raz mi zatrzymali. Tak sobie liczę, że z tych ~160USD powinno być nie więcej niż 150zł opłat.