Wpis z mikrobloga

Siema pieskowe świry. Zastanawiam się, czy byłoby wśród was zainteresowanie pomysłami i poradami na temat diety BARF. Obserwujących ten tag jest mało, temat rzadko poruszany, ale #pokazpsa jest popularny i może ktoś zastanawia się własnie nad przestawieniem psa na taką dietę. Chodzi w niej o to, że pies je surowiznę - mięso, kości, podroby, owoce, warzywa, plus dodatki.

Od razu mówię - nie jestem ani ekspertem, ani ortodoksem. Po prostu mam pewne doświadczenia, przemyślenia i powoli wyrabiam jakąś tam rutynę. Wiem, jak stosować tę dietę i nie dać się zwariować. BARF naprawdę nie jest taki strasznie skomplikowany, jak może się na początku wydawać :) Ja mam jeszcze sprawę trochę utrudnioną, bo mój pies jest prawdopodobnie uczulony na drób, więc musiałam to mięso (najłatwiej dostępne i tanie) usunąć całkowicie.

Poniżej zdjęcie przykładowego posiłku. Niektóre potrafią wyglądać całkiem apetycznie :D

Powiedzmy, że zrobię tag #barfbarki - jeżeli będzie zainteresowanie, to mogę trochę poopowiadać. Jeżeli nie, to nie będę spamować ¯\_(ツ)_/¯

#pies #psy #dieta #barf
Pobierz BarkaMleczna - Siema pieskowe świry. Zastanawiam się, czy byłoby wśród was zaintereso...
źródło: comment_GXHyydTG9XnjPDFftmQ9ax2YjY0MJmkE.jpg
  • 28
Jeżeli nie, to nie będę spamować ¯_(ツ)_/¯


@BarkaMleczna: a co się przejmujesz, ktoś Ci broni? xD
Ja nie jestem zainteresowana, bo u mnie barf nie przejdzie z kilku względów, ale chętnie popatrzę, a i może znajdą się chętni, także działaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BarkaMleczna: 12 letni pies shar-pei i 2 letnia suczka desert dog/saluki-lab mix. Na tej diecie od ponad roku. Mam specjalną zamrażarkę z jedzeniem tylko dla psów ;) a jak jadę na zakupy to zawsze najpierw patrzę na jakieś promo na mięso, z rzeźnikiem też już mam układy ( ͡º ͜ʖ͡º) Jest trochę zabawy z tym, ale już lecę na automacie niemal, ortodoksem tez nie jestem. Uczyłam
@ZdrowiePaleo: Nie podam Ci teraz konkretnego linku, ale chodzi o to, że inaczej się trawi jedno i drugie, inne PH w żołądku, więc po prostu mogą się zdarzyć problemy. Ale jak mówiłam, nie jestem ortodoksem i jeżeli Twój pies to dobrze znosi i nie ma problemów zdrowotnych, to nie ma co robić histerii.
@matra: @BarkaMleczna: no, wiadomo, ze srodowisku BARF zalezec bedzie na promowaniu surowego odzywiania, sprzedazy surowej karmy itd. jesli zrodlem nie jest porzadna publikacja naukowa, to mozna sie zastanawiac, czy takiej informacji ufac czy nie, czy to angedota, promocja itd.
@ZdrowiePaleo: oj nie, akurat kobieta z RAW edukacji potępia barfne gotowce, podobnie jak barfiarze na grupie. Dla nich taki barf ro nie barf i w sumie się nie dziwię.
tam nie ma promocji ani reklam.
@ZdrowiePaleo: czekaj, do jakiego materiału i jaką działalność? Wbijasz po prostu na grupę pasjonatów karmienia psów surowizną i tyle. Jak masz FB to dołącz, przeczytaj pliki, przejrzyj posty i sama zadecydujesz co o tym myśleć
Jak dla mnie mieszanie psu raz tak raz tak jest niezdrowe i może przysporzyć problemów trawiennych, zwłaszcza jeśli barf decyzją wynikającą właśnie z problemów trawiennych lub alergii.