Wpis z mikrobloga

musze bardziej zrozumiec uklad pokarmowy czlowieka. dopialem diete tak ze nie mam juz tak bardzo duzych gazow za dnia, ani nawet rozwolnienia (gdy jem to samo, nie mam stresu, nerwow, itd). jest tylko problem z rana. po sniadaniu zawsze cisnie mnie na 2. czasami jest lekkie rozwolnienie, a czasami normalny stolec. za to zawsze jest drugi zrzut i to jest rozwolnienie. na sniadanie jem banan, corn flakes, kefir, rodzynki. corn flakes moge jesc na 100% bez problemow, tak samo jak rodzynki. nie wiem czy to banan czy kefir? probowalem z mlekiem, probowalem z jogurtem naturalnym, ale efekt jest ten sam ciagle. banany wczesniej same za dnia jadlem to zadnej sraczki nie bylo. czy ta sraczka z rana moze byc np. jakims efektem psychologicznym albo efektem tego co zjadlem za dnia ale po prostu przez noc mi sie to przetrawilo? ostatni posilek jadlem wczoraj o 22, poszedlem spac o 1, wstalem o 9 i nie czulem sie zle po wstaniu, dopiero po zjedzeniu sniadania. czym moge zastapic te produkty mleczne zeby tak nie jesc tego na sucho?
probowalem jesc tez owsianke np. z woda ale tez jest sraczka dlatego te corn flakes takie moze nie do konca czyste, ale lepsze to niz nic...... zupelnie nie wiem co jesc na sniadanie, przesrane miec ibs
#zdrowie #silownia
  • 3
  • Odpowiedz
@czlowiek-sraczka: Zamień banana na inny owoc i sprawdź. Albo całkiem bez owoców. A co do kefiru, jogurtu, mleka: może nie trawisz laktozy? Spróbuj z mlekiem kokosowym, albo innym roślinnym (byle nie sojowym, bo to też syf XD)
Zamiast płatków kukurydzianych może ryż albo kasza jaglana?
  • Odpowiedz
@Lenalee: ja nie wiem co jest grane.... teraz dla testu znowu wypilem taka sama ilosc kefiru co podczas sniadania. zero sraczki, nie czuje potrzeby srania. kaszy jaglany nie moge jesc, ryzu mam max 50g w diecie bo wieksze ilosci powoduja u mnie gazy i wzdecia. moze to faktycznie banan powoduje u mnie rozwolnienie albo polaczenie banana z kefirem? tylko banany wczesniej normalnie jadlem i nic mi po nich nie bylo.
  • Odpowiedz
@czlowiek-sraczka: Nie wiem czy to wina banana czy rodzynek, ale kefir+suszone śliwki to naturalne rozwiązanie na zaparcia, więc na logikę z innymi owocami też może pogonić, nie? Tym bardziej że masz ibs, może jakaś dysbakterioza w jelitach? Brałeś antybiotyki bez probiotyków?
  • Odpowiedz