Wpis z mikrobloga

@takimireczek: Po to jest var, żeby wykluczać błędy jak ten, który popełnił Marciniak. Możesz przez swój fanatyzm bronić Marciniaka, ale karny jest ewidentny i tyle. Jakie w ogóle wystrzelenie w powietrze? Obrońca podłożył mu nogę przed stopę którą miał właśnie postawić, napastnik miał zacząć #!$%@? lewitować, byle się nie przewrócić bo jak się przewróci to faulu nie ma? Wytłumacz mi jak niby napastnik miał przesunąć prawą nogę do przodu, tak jak
@vind nie jestem ani fanatykiem Marciniaka ani Islandii, po prostu znam przepisy i ich obowiązujące interpretacje, a także protokół VAR. Piłka nożna przez ostanie lata stała się cyrkiem symulantów. Wszechobecne na każdym poziomie rozgrywkowym "przewróć się" jest w końcu tępione, a sędziowie mają nareszcie odpowiednie do tego narzędzie.
@takimireczek:

po prostu znam przepisy i ich obowiązujące interpretacje, a także protokół VAR.

Tym bardziej komiczne, że upierasz się przy złej decyzji (jednocześnie twierdząc że w meczu z hiszpanią faul na pepe bł na 95%, gdzie Pepe nagle zaczął umierać, uderzony w podbródek zrobił dwa kroki i się przewrócił łapiąc za... czoło).
Sorry, ale twoja decyzja w tym momencie jest zajebiście nieobiektywna. Nie potrafisz wytłumaczyć jak Argentyńczyk po podcięciu mógłby nie
@vind pisząc "faul na 95%" miałem na myśli właśnie protokół var, który stanowi że musi być ewidentny błąd żeby była podstawa do interwencji. Chciałem podkreślić, że czegoś takiego tam po prostu nie było. A upadek Pavona (chyba jego) tłumaczę od kilku postów. Ten kontakt nie mógł być powodem upadku. To był kontakt, po którym się nie przewraca. I tyle
@vind: Tak naprawdę to Ty też nic nie tłumaczysz. Bo moje doświadczenie z boiska mówi, że taki kontakt nie powoduje wytrącenia z biegu i upadku. A Ty twierdzisz zupełnie odwrotnie, też bez podstawy. Ja im więcej razy oglądam tę powtórkę, tym bardziej uważam, że gość się po prostu perfidnie wywalił bo poczuł dotknięcie. Ty uważasz inaczej a Twoim argumentem jest "lewitacja xD". Więc mi zarzucasz subiektywność, a Ty na czym się
@takimireczek: No to ciekawą masz interpretację XD Ale hipotetycznie, załóżmy że tak.
PYTANIE #!$%@? DRUGIE
Czy mu to wyszło? Uderzył w piłkę czy w nogę?
Inaczej: czy podstawił przeciwnikowi nogę lub próbował to zrobić?
@takimireczek: O ile od 2016/17 nic sie nie zmieniło, to:

Rzut wolny bezpośredni jest przyznany, jeżeli zawodnik popełnia jedno

z następujących przewinień w sposób uznany przez sędziego za nieostrożny,

nierozważny lub przy użyciu nieproporcjonalnej siły:

atakuje przeciwnika ciałem,

skacze na przeciwnika,

kopie lub usiłuje kopnąć przeciwnika,

popycha przeciwnika,

uderza lub usiłuje uderzyć przeciwnika (także przy użyciu głowy),

atakuje przeciwnika nogami,

podstawia
@vind: No wybacz, ale teraz to się skompromitowałeś :) Nie można jednocześnie dokonać przewinienia nieostrożnie i nierozważnie :)

Dodatkowo podpinasz pod swoją argumentację fragmenty dotyczące gry niebezpiecznej, co jest zupełnie oderwane od sytuacji o której rozmawiamy. Właściwie to sam sobie dowiodłeś, że nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz.

Co więcej, gdzieś w którymś miejscu przepisów jest zdanie (może niedokładnie podam, bo piszę z pamięci): Piłka nożna jest sportem walki i
@takimireczek co ty #!$%@?, gdzie masz niby słowo o tym, że się wykluczają? XD
I to nie dotyczy gry niebezpiecznej tylko po prostu niedozwolonej, więc kłamiesz kolejny raz.
Jaka to jest komedia jak robisz z siebie specjalistę a #!$%@? zmyślone kocopoły XD