Wpis z mikrobloga

BENELLI BN 125 ma ktoś jakieś doświadczenia? Chciałem kupić coś nowego, bo mi się znudziła moja sto dwudziecha piona. A nie chcę wydawać 17 koła za tzw. Japończyka, którego i tak robią w Chinach...

Teraz mam Junaka m12 vintage i sobie chwalę, ale czegoś nowego bym dosiadł.

#125cc #motocykle #motocykle125 #benelli
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Sixshoe 3500. Zrobiłem sobie tydzień dojazdów do roboty. 140 km dziennie. Zero problemów.

Jedyna #!$%@? to łańcuch, strasznie się naciaga i się zastanawiam czy nie kupić jakiegoś z wyższej półki. Może po tych 3,5k km jeszcze się zebatki nie wyrobiły
  • Odpowiedz
  • 0
@DMMotoAdventures na mocy mi jakoś nie zależy szczególnie, bo 125 z chęci a nie przymusu, ale w sumie wygląda na ciekawą opcję. Tylko cena mnie odstrasza :)

@apee prawda, ale na olx można nawet czasem mutt'y zobaczyć, więc czasem warto zapytać.
  • Odpowiedz
@125ccfurii: śledzę ten rynek i benelli w swojej cenie nie ma konkurencji. Za tyle samo kupisz IMO gorszego Rometa lub Junaka. Jak dołożysz to za 15k jest suzuki GSX-S125, a za jeszcze większą kasę Yamaha MT125 i Honda CB125F.
  • Odpowiedz
@apee: Fakt wygląda to naprawdę spoko, podoba mi się ta rama i widelec UPD. Prawie jak Ducati Monster :D

@125ccfurii: 125cc jest fajne na miasto, problem zaczyna się jak chcemy przejechać kawałek obwodnicą, drogą krajową. Wystarczy jakaś górka/wzniesienie i TIRy siedzą na ogonie, wszyscy wyprzedzają jak wariaty ... a my ciśniemy w opór a "na liczniku 43" (ok, trochę przesadzam) :)
  • Odpowiedz
@DMMotoAdventures: nie oszukujmy się, to nie są motocykle do wypraw na Ural, tylko do miasta, chociaż są wariaci co na M12 vintage potrafią pojechać do Porto ;) 11KM Benelli spokojnie daje przelotowe 90km/h,. Na autostradę bym się nie pchał, ale żeby wyskoczyć na jeden dzień za miasto spokojnie wystarczy jak się nie ma ambicji, żeby lecieć 140 drogami powiatowymi.
  • Odpowiedz
  • 0
@apee no właśnie ta cena jest konkurencyjna. Lubię 125, ale nie aż tak, żeby wydać 17k na honde CB, którą i tak mi złożą w Chinach.

Za większą kasę zastanawiałem się nad sprowadzeniem jakiegos neo klasyka w stylu mutt albo Bullitt. No i FG Mondial hps to też piękna maszyna.
  • Odpowiedz
@apee: No ok. Mam doświadczenie tylko z Romkiem (Ogar Caffe) który początkowo w katalogu miał 9KM, a potem była jakaś korekta, że jednak 8KM (jakoś tak). Moto zaczęło jeździć dopiero po wsadzeniu cylindra 150cc, zmianie zębatek i wydechu. Wtedy robiłem trasę 100km w jedną stronę z bananem na twarzy (ale na większych podjazdach nadal brakowało kilku kucy). Myślałem jeszcze nad opcją wrzucenia tam 250cc, co pewnie uczyniłoby Romka jeszcze lepszą
  • Odpowiedz
  • 0
@DMMotoAdventures ja myślałem nad przekładką I przerejestrowaniem Junaka mojego na 250cc za jakiś czas, ale to bardziej jako eksperyment. Bać się nie boję, bo rama solidnie trzyma wszystko.

Co do samego silnika to zadowolony jestem. Z pojazdami sobie radzi. Tylko ten elektroniczny wtrysk jakby mulił strasznie. Często gdy odkrecasz manetkę trochę bardzie, to się dławi jak nowy bonneville t120 :)

I się zastanawiam, czy to mi w ogóle wyregulują na serwisie,
  • Odpowiedz