Wpis z mikrobloga

@Misyl: DeLonghi EC 680.. lub jeżeli chcesz serio dobrą.. to weź jakiś niższy model (np. ECP 31.21).. i do tego młynek Graef CM702 - ja mam dokładnie taki zestaw i jest bomba :)
  • Odpowiedz
@Misyl: Graef chodzi już u mnie 1,5 roku :) nic nie przepala ani nic ... nie mieliłeem na ascaso, więc porównania nie mam.. natomiast nie czuję różnicy w smaku między kawiarnią, która używa tej samej kawy.. a między moją kuchnią :)
  • Odpowiedz
@Misyl: Gaggia to nie kolby pressurised, tutaj duzo zalezy od mlynka, za to kolby profesjonalne + dobry mlynek daja bardzo smaczne i czysciutkie espresso.

Co do innych ekspresow:
Z tego co wiem delongi uzywa w wiekszosci ekspresow te same kolby, uzywalismy tego w pracy i kawka byla pijalna ale srednia, kolby byly typu pressurised, wiec mlynek nie byl tak bardzo istotny.
Jezeli juz zdecydujesz sie na tanszy ekspres typu pressurised (nie chcesz wydawac 987493743234 cebulek na mlynek) to wybierz cos z saeco albo delongi.
Creama w saeco/delongi wychodzi podobnie jak w gaggia (nie jest tak intensywna jak chociazby w rancillo silvia). Gaggia ma na pewno bardziej klarowne espresso od tych
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LaCroix Zależy mi na porządnym, prawdziwym espresso. Piję samo espresso. Potrzebuję ekspres wyłącznie do tego. Jak robię czarną kawę to korzystam z frenchpress,ale przez brak młynka kawa nie wychodzi taka smaczna. Planuję kupić młynek Graef CM 702,co do ekspresu to waham się nad Gaggia Classic,ewentualnie czymś tańszym może Saeco lub Zelmer i do tego droższy młynek np. ascaso i2. Czy to w ogóle ma sens?
  • Odpowiedz
@Misyl: dla mnie gaggia + tanszy mlynek to lepszy wybor, gaggia to ekspres nie do zajechania, bedzie sluzyl nawet 20 lat, w tym czasie mlynek mozna wymienic na lepszy.

wedlug mnie saeco/zelmer z pressurised portafiltrem nawet z mlynkiem pneumatycznym daja rade, ale kupujac drogi mlynek nie zyskasz nic wiecej. Nie bez przyczyny mowi sie ze w pressurised portafiltrach mlynek nie ma wiekszego znaczenia.


Ciekawa rzecza odnosnie gaggii jest to ze rozmiary portafiltrow sa takie same jak w profesjonalnych wielogrupach 58mm, można więc dopasować portafiltry rancillo czy rocketa do
  • Odpowiedz