Wpis z mikrobloga

#watchdogpolska kręci aferę o wyrok WSA w Warszawie na który to się ta bardzo pożyteczna organizacja obraziła. Tylko, że całkowicie bez sensu się awanturuje i niepotrzebnie wyprowadza ludzi z równowagi i wprowadza w błąd. A mnie osobiście drażni powierzchownym potraktowaniem tematu w swoim wpisie. Z tego co zrozumiałem z wyroku to sprawa miała taki przebieg:
Fundacja #watchdogpolska zalała masą pytań inną fundację prowadzoną przez o. Rydzyka. Pytania dotyczyły kilku lat działalności.
Lux Veritas miało 2 tygodnie aby udzielić informacji(2 miesiące jeśli poinformuje i uzasadni dlaczego będzie zwłoka).
Lux Veritas ze względu na masę pytań nie było wstanie odpowiedzieć w terminie 2 tygodni o czym powinno było poinformować #watchdogpolska
Lux Veritas nie poinformował, że przekroczy termin 2 tygodni ani dlaczego(28 -04-2017 upływa termin 14 dni)
Lux Veritas cały czas przygotowuje odpowiedzi na zadane pytania ale Watchdog Polska o tym nie wiedzą do momentu otrzymania odpowiedzi(27 -05-2017 gdzie ostateczny termin to 12 -06-2017)
Gdyby Lux Veritas wysłał pismo, ze zajmie im dłużej niż 14 dni wszystko było by w porządku i można by było się rozjeść.
#watchdogpolska idzie do sądu pomimo otrzymania odpowiedzi na zadane pytania.
Składa skargę, której jedynym skutkiem może być zobligowanie Lux Veritas do odpowiedzi na zadane pytania -odpowiedz której już udzielił Sąd uznał, ze nie ma ma sensu przymuszać do udzielania do odpowiedz, które już padły i oddalił skargę.
Nie wiem co chcieli uzyskać #watchdogpolska tą skargą żeby Rydzyk poszedł na ksero i wysłał im jeszcze raz to samo co dostali rok temu? Może jakieś szczegóły mi gdzieś uciekły, może czegoś tu nie rozumiem ale sytuacja wydaje mi się absurdalna tak jak cała ta "afera".

Druga sprawa. Widziałem komentarze, ze wyrok polityczny, #dobrazmiana, prezes Ziobry itp. Z tego co widzę to prezesem WSA w Warszawie jest sędzia Wojciech Mazur od 8 kwietnia 2015 roku.

#watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk
#polska #rydzyk #manipulacja #kosciol #4konserwy #neuropa
  • 6
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Pomijasz dwie sprawy:
1/ Fundacja przekazała informacje na temat projektów w których otrzymała publiczne środki, a nie na temat wydatków z tych środków (o co było pytanie). Odnośnie wydatków z publicznych pieniędzy Fundacja uznała, że "związane są wyłącznie ze sferą zadań statutowych Fundacji", chociaż środki zawsze otrzymują na realizacje zadania publicznego.
2/ Fundacja poinformowała o tym, że nie posiada protokołów, które dotyczyły by zadań publicznych. Jednak - dla mnie -
@adam-dobrawy:
My chyba rozmawiamy o różnych sprawach
Mówię o tym znalezisku
https://www.wykop.pl/link/4361973/zaskakujacy-wyrok-sadu-w-sprawie-fundacji-o-rydzka/
i o tym wpisie na mikro
https://www.wykop.pl/wpis/32662949/ojciec-rydzyk-powiazane-z-nim-fundacje-i-jawnosc-o/

Watchdog składali skargę na bezczynność i sąd im ładnie wyłożył w jednym zdaniu dlaczego oddalił

[...] celem skargi na bezczynność jest zobligowanie organu do załatwienia wniosku o udostępnienie informacji publicznej w prawem przewidzianej formie, co w realiach tej sprawy zostało osiągnięte, Sąd zobligowany był oddalić skargę.


A główny zarzut do sądu to
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: moim zdaniem odwołuje się do jednej i tej samej sprawy tzn. wnioski z 12 kwietnia 2017 roku. Porównaj daty. Faktycznie można by to lepiej napisać, ale masz opublikowaną skargę kasacyjną. W skardze kasacyjnej postawione dostrzegam trzy główne tezy:
1/ W przypadku częściowego wykonania wniosku po wniesienia skargi Sąd postępowanie częściowo umorzyć, a nie w całości oddalić bez oceny reszty wniosku. Nie wystarczy odpowiedzieć cokolwiek (nie udostępniono wydatków, a przychody; nie
Mało tego a tych co mają odmienne zdanie co oni to wyzywają od trolli. Nie wiem co to za organizacja, ale ma jakieś praktyki dyktatorskie. Narzucają innym swoja wolę, a jak ktoś ma inne zdanie to go wyzywają. Straszne, że tacy ludzie są pośród nas, którzy nie szanują tego że żyjemy w demokracji i mamy wolność słowa.