Wpis z mikrobloga

2 038 - 1 = 2 037

Tytuł: Carrie
Autor: Stephen King
Gatunek: horror
★★★★★★★

Druga książka Kinga w życiu i po początkowej fascynacji ta książka trochę ostudziła mój entuzjazm. Na moją ocenę pewnie wpłynął fakt, że nie do końca pasuje mi gatunek i temat opowiadania. Jednak muszę przyznać jestem pod wrażeniem jakie emocje potrafi wywołać ta książka u czytelnika. Czułem #!$%@? i bezradność na zachowania matki Carrie.

Próbowałem jeszcze czytać My https://pl.wikipedia.org/wiki/My_(powie%C5%9B%C4%87) i chociaż uwielbiam klimaty utopijne to tej książki nie dam rady skończyć. Bardzo męczące są te wywody głównego bohatera. Zadowolę się streszczeniem z wikipedii

#bookmeter
Pobierz sokytsinolop - 2 038 - 1 = 2 037

Tytuł: Carrie
Autor: Stephen King
Gatunek: horr...
źródło: comment_hBelgAAEjaSfuWRORpIJexM2x1H0Qhz9.jpg
  • 8
@sokytsinolop: carrie mimo, że jest flagowcem Kinga jest dość ciężką książką i moim zdaniem nie oddaje ducha jego twórczości. Dużo lepsza imo jest Ręka mistrza. Była to jedna z niewielu książek po których bałem się iść do kibla XD serio taki klimat tam zarzucił, jakieś ptaki latające do góry nogami, paranormalne zdolności bohatera i w ogóle miodzio
@MechanicznyTurek: jestem zgadzam się, jestem po Apt Pupil i kończę Ciało i czyta znacznie lepiej :) ale opisy zachowań psychicznej matki też miały swój urok i u mnie na przykład wywoływały miły niepokój i złość. Czyli to co powinno się czuć podczas czytania dobrego horroru