Wpis z mikrobloga

Ile miesięcznie kosztuje utrzymanie Golden Retrievera? Chodzi mi głównie o karmę, jakąś dobrej jakości ale też nie ekskluzywną najdroższą. Domyślam się, że wizyty u weta to bardziej doraźny wydatek.
#psy #goldenretriever
  • 5
  • Odpowiedz
@emka07 dobrej jakości karma to około 160 zł za 12 kg. Można nawet taniej np. Brit Care. Poniżej tabelka dawkowania karmy moich psów. Przy założeniu że taki golden będzie jadł 350 g dziennie to daje nam to taki worek na miesiąc.

Nue należy bagatelizować wetów bo różnie bywa. Czasem trzeba mieć i tysiąc czy dwa w trudnej sytuacji.

Zabezpieczenie przeciw kleszczom - u nas jedyne skuteczne to Bravecto: 110 zł na 3
  • Odpowiedz
@emka07: furminator, ezzy groom, kong zoom groom + dobra karma i sierści nie powinno być. Jak nie dobra karma to barf - taniej, zdrowiej, tylko bardziej wymagająco.

Co do utrzymania to już potem kwestia indywidualna - jaka karma, czy nie trafi się egzemplarz z jakimś własnym problemem, kupno (wg zapotrzebowań) zabawek, smaczków i akcesoriów - to potrafi pochłonąć majątek. Ja np co jakiś czas robię zapas smaczków treningowych, ostatnio kupiłam szelki,
  • Odpowiedz