Wpis z mikrobloga

Mirki, mam takie pytanie. Chciałabym otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą i wziąć jednorazowe dofinansowanie z PUP. Działalność ta miałaby polegać na prowadzeniu usług fotograficznych. Mam regulamin z mojego PUP i mam kilka niewiadomych, dlatego tutaj pytania kieruję do Was, do osób, które być może miały już z czymś takim do czynienia i zechciałyby mi pomóc.
W regulaminie mam napisane:
Dofinansowanie może być przeznaczone w szczególności na zakup środków trwałych, urządzeń, maszyn materiałów, towarów, usług i materiałów reklamowych, pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych z podjęciem działalności gospodarczej, z zastrzeżeniem, że
1) wysokość środków przeznaczonych na zakup towarów do handlu, materiałów i surowców do produkcji nie może przekroczyć 20% kwoty wnioskowanej
2) wysokość środków przeznaczonych na zakup samochodu nie może przekroczyć 25% kwoty wnioskowanej
3) wysokość środków przeznaczonych na wydatki związane z reklamą nie może przekroczyć 10% kwoty wnioskowanej.

I w drugim punkcie...
Koszt zakupu aparatu fotograficznego nie może przekroczyć 1000 zł (wyjątek stanowią usługi fotograficzne)...
I teraz... chciałabym kupić body do aparatu za jakieś 8000zł, obiektyw za 6600 zł itp. Wnioskowana kwota wynosiłaby ok 29 000zł na podstawie przeciętnego wynagrodzenia, ale czy ja za te środki mogę kupić to body, obiektyw itp. skoro 20% z tej kwoty wychodzi 5800?
Bardzo proszę o pomoc. Zależy mi na otrzymaniu takiego dofinansowania, a mam styczność z czymś takim po raz 1.
#ksiegowosc #rachunkowosc #finanse #urzadpracy #zus #urzadskarbowy #dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 17
Jak mam to rozumieć?


@fotografiola: a masz produkcje? kobito zastanów sie co tam pisze :) jak bys produkowala albo handlowala to 20% tej sumy mozesz przeznaczyc na towar, ktory sprzedasz lub wyprodukujesz i sprzedasz...a Ty sie bawisz w uslugi i chcesz kupic sprzet do pracy, a nie sprzedazy.
@wedfknjskvn: u mnie dają 24. Podałam błędnie, bo w regulaminie napisali, że dają 6-krotną wysokość przeciętnego wynagrodzenia i liczyłam źle, ale o tym dowiedziałam się nie z regulaminu, a dopiero jak zadzwoniłam, chociaż dogadać się tam to...