Wpis z mikrobloga

Pierwsze odczucia z przesiadki na #xiaomi
Na wstępie bardzo chcę podziękować wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę przy wyborze mojego nowego telefonu(bezpośrednio @zygametal @Matpiotr @Sabrosso i wszystkim, którzy już wcześniej wypowiadali się na podobne tematy) Tym wpisem chciałbym rozwiać wszystkie wątpliwości u niezdecydowanych.

Przypomnę, że przesiadłem się z iPhone 6s 64GB na redmi note 5 4/64(kupiony stscjonarnie w Proline)

Aparat, bo w dużej mierze to będzie dla wielu znak zapytania - jak dla mnie zdjęcia w sztucznym(jasnym) i naturalnym oświetleniu są na bardzo dobrym poziomie. Gorzej sprawa ma się przy małej ilości światła, typowe ziarno. Uszy do góry, mimo wszystko w tej cenie trzeba przyjąć pewne kompromisy.
Nagrywanie: pełne wideo to takie 5/10, na plus napewno mikrofon, swietnie wyłapuje otoczenie, jakość wideo jednak nie powala, slow mo jest, bo jest.

Wyświetlacz: Absolutnie nie mam prawa do czegokolwiek się przyczepić, mam wrażenie, że paleta barw stoi na ciekawszym poziomie niż w 6S. Wiadomo, czerń jest bardziej granatowa niż czarna ale dla osób, które tak ja ja wcześniej nie miały oledowego ekranu, zdecydowanie panel będzie na ogromny plus. Lepiej widoczny w pelnym słońcu niż IP 6S. Wartość minimalna wyświetlacza jest bardziej niż przyzwoita. Nie testowałem jednak, jak wyświetlacz wypada przy oglądaniu go w okularach przeciwslonecznych.

Bateria: Jest ok, spodziewałem się dłuższej pracy po wszystkich recenzjach. GPS, maile, portale spolecznosciowe, maksymalna jasność ekranu, to wszystko powoduje, że swój egzemplarz musze ładować średnio co 13H. Mimo wszystko przepaść w porównaniu do IP. Na dolaczonej ładowarce 2,5H do pełnego naładowania.

OS: Rzecz, której bałem się jako exiosowiec najbardziej. Pozytywne zaskoczenie. Jest płynny, cukierkowy, ani razu nic mi się nie wykrzaczylo(odpukac!) Aplikacje uruchamiają się momentalnie, nawet przy ich pierwszym odpaleniu.

Bryła: Nie mam łap jak Shaq ale bez problemu obsługuje go jedną ręką. Nie macie się czego obawiac. Wystające obiektywy aparatu nie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu. Czytnik linii papilarnych jest prawdopodobnie szybszy niż w IP i przy tej konstrukcji tel jest w bardzo wygodnym miejscu.

Glosnik: No przyznam szczerze, że kiedy dostalem pierwsze powiadomienie na Messengerze to mało nie padłem na zawał. Jest bardzo głośny. Jakosc dzwieku jest zdecydowanie gorsza niż w IP.

Muzyka na słuchawkach: Absolutnie nie ma podjazdu do IP. Musiałem spędzić chwilę w kolektorze, żeby jakoś to wszystko poukładać. Jakość jest zadowalająca.

GPS: Momentalnie wyłapuje pozycję, ciut szybciej niż IP.

Jakość rozmów: Testowane na karcie Orange. Jestem pozytywnie zaskoczony. Znajomi, których miałem okazję zapytać, mówią, że słychać mnie teraz lepiej. Glosnik zdaje egzamin.

LTE: Mieszkam we Wrocławiu. Nie zauważyłem, żebyś przełączał się na anteny 3G, gdzie wcześniej w IP takie sytuacje zdarzały się bardzo często. Możecie pomyśleć, że to wina mojego egzemplarza ale mój różowy do tej pory korzysta z 6s i ma ten sam problem.

Czułość dotyku: Nie widzę różnicy między obecnym i starym telefonem. Jestem zadowolony.

Sprawy poboczne: #1 Kupiłem czarna wersje kolorystyczna i bałem się tego co miałem w IP(space Grey) mianowicie nagrzewania się telefonu w pelnym sloncu. Jest ok, telefon nie jest grillem.
#2 Telefon dobrze układa się w kieszeni, od spodenek,dresów do długich slim fitow. #3 Tel szybko i sprawnie dogaduje się z moim Smart TV(Tizen w 55MU6102)

Podsumowujac: Zobaczymy jak będzie za pół roku, póki co jestem bardziej niż zadowolony. Świetny sprzęt do tysiąca złotych. Trochę bawią mnie te wszystkie oceny, porównywanie i wymagania od budżetowego telefonu, że będzie to drugim GTX 1080 czy Nikonem D5300. Jak wrócę z robo, to postaram się wrzucić samplowe zdjęcia w komentarzu pod wpisem.
Gdybyście mieli jakieś pytania, jestem do Waszej dyspozycji. Raz jeszcze dziękuję za pomoc.
  • 7
via Android
  • 1
Tutaj powinien Ci inny Mirek pomoc, bo ja będę stronniczy, mam nowy gadżet i pewnie w tle gdzieś tam jeszcze jestem podniecony. Wydaje mi się, że na Twoim miejscu warto poczekać jeśli Ci się nie pali i zaczekać na pierwsze recenzje mi8se. Będzie pewnie lepszy aparat, wyświetlacz i NFC. Co do NFC i tych wszystkich recenzentów na YT - przecież gdyby umieścili moduł w redmi note 5, to kto chciałby przechodzić na