Wpis z mikrobloga

#budownictwo #geodezja #budowadomu #architektura

Od kilku lat mozna wybudowac domek letniskowy do 35m2 zabudowy na zgłoszenie.
Czy ogracznienie pod tytułem 4m wysokosci przy dachu plaskim i 5m przy stromym dotyczy tez normalnej dzialki budowlanej czy jedynie ogródków działkowych?
W jaki sposob mierzona jest wysokosc budynku i czy mozna jakos obejsc przepisy i zrobic parter i piętro (a wlasciwie "poddasze użytkowe") przy plaskim dachu o wysykosci przynajmniej 2,3m?
Dach stromy to 20* + czy jest jakas inna wartosc?
  • 12
@Quest: ograniczenia powierzchni oraz wysokości w zależności od rodzaju dachu dotyczą wszystkich rodzajów działek

budowa na zgłoszenie dotyczy parterowych budynków rekreacji indywidualnej, budynków gospodarczych, garaży, altan.

obejść przepisy zawsze można, ale tylko do momentu wydania nakazu rozbiórki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@4pietrowydrapaczchmur: Definija antresoli mowi tylko, ze musi miec mniejszą powierzchnie niz parter? Czy dziura na schody to juz jest zmniejszenie powierzchni czy trzeba jednak miec dodatkową dziure w podlodze obok?
Wysokosc zalezy jedynie od lokalnego planu zagospodarowania?
@Quest: antresola nie jest traktowana jako kondygnacja więc tak, jest to sposób na obejście parterowego domu, ale pamiętaj żeby antresola spełniała swoją definicję to nie może być wygrodzona ścianami i musi mieć mniejsza powierzchnię niż kondygnacja ponizej
@Quest dotyczy projektu, czyli do zgłoszenia dajesz bez ścianek, a później kto Cie powstrzyma przed wygrodzeniem dzialowkami:) tylko trzeba pamiętać o wzmocnieniu stropu pod te scianki, chyba że gk planujesz
@Quest: poszukaj na FB grupy domy do 35m2 masa informacji. Bardzo ważny jest plan zagospodarowania twojej działki, bo nie każdy dopuszcza rekreacje indywidualną. A co do poddasza to czasami przechodzi nieużywkowe niskie.
@Quest: Sam sie nad tym zastanawialem. Jest jeszcze w razie czego druga opcja. Mozna zbudowac taka antresole jako podwyzszenie na belkach w srodku na trwale nie zwiazane ze scianami, ale tez wydaje mi sie ze taka antresola powinna przejsc. Tu jest jeszcze definicja poddasza: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poddasze
Tez jestem ciekaw jak jest mierzona wysokosc budynku...
Jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia. Bo lepiej bylo by wybudowac taki budynek 35m2 po obrysie, a pozniej wystapic