Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 258
Kto dzisiaj czeka na wypłatę daje plusa.
Nierobole scrollują dalej i dupa cicho

  • 40
  • Odpowiedz
@Burzuazja a nie przypadkiem obowiązek wysłania przelewu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) u mnie było to zawsze 10 każdego miesiąca, do 13.30 wychodziły przelewy. albo był przed weekendem albo po.
  • Odpowiedz
@tolstyy00 Jeśli ustalony dzień wypłaty wynagrodzenia za pracę jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzednim” (art. 85 § 3 Kodeksu pracy). Również i w tym przypadku środki powinny być udostępnione „fizycznie” pracownikowi na koncie w dniu poprzednim, a nie dopiero w tej dacie przelewane. Realizacja przelewu musi więc być wykonana w takim terminie, który pozwoli na dochowanie określonego przepisami wewnątrzzakładowymi terminu, będącego dniem wypłaty bądź dniem poprzednim,
  • Odpowiedz
@Reevhar: szczerze współczuje ze nie dostajecie wypłaty przed końcem przepracowanego miesiąca tylko dopiero na początku przyszłego


A jaką to robi różnicę? Tak czy siak trzeba miesiąc czekać w tych dwóch przypadkach
  • Odpowiedz
@Burzuazja no jednak nie, bo u mnie 10 każdego miesiąca wychodziły przelewy, a fizycznie na koncie mogły być 11 albo po weekendzie jeśli zaistniała taka sytuacja jak dZisiaj. i to potwierdzili mi w zusie i w biurze podatkowym, więc nie wiem dla kogo te przepisy. a firma dbała, żeby od strony formalnej nie można było się przyczepić do błędów w papierach
  • Odpowiedz