Wpis z mikrobloga

Wiecie co? #!$%@? mnie D Y N A M I Z M. Wszędzie #!$%@? tylko "bądź dynamiczny", "żyj szybko" "podróżuj dużo" "nie trać chwili" etc. Tworzy to jakąś iluzję świata, gdzie ludzie w ogóle nie mają domów, pracują, a po pracy chyba jeżdżą po świecie i śpią w hotelach tylko po to, żeby wrócić na następny dzień do pracy. Co najlepsze, ten dynamizm zatacza coraz szersze kręgi, a zwykłe, spokojne, szare życie stało się powodem piętnowania. Wchodzisz na jakikolwiek portal społecznościowy, a tam super fajne dynamiczne zdjęcia, Nowy Jork, Londyn, Paryż, Moskwa... Czasem mam wrażenie, że to, jak ludzie próbują sobie wmówić, jakie życie wiodą, a jakie rzeczywiście wiodą, to dwie różne rzeczy.... Czy tylko ja jestem typem, który nie lubi podróżować, woli sobie spędzić czas w najbliższej, znanej sobie okolicy, a wieczorem po prostu leżę sobie w łóżku BO MOGĘ? Mam wrażenie, że ludzie trochę się zatracili w tym swoim dynamiźmie, albo to po prostu ja jestem takim nieprzystosowanym do życia w XXI wieku przegrywem.

#przegryw #zalesie #gownowpis #dynamizm #rozwojosobistyznormikami
  • 18
  • Odpowiedz
@Marzyciel233: ja już #!$%@? znam te ichpodóze czyli siedzenie na piździe w hotelowym basenie i chlanie
raz na plaże pójdą na sesje zdjęciową
i nic nie pozwiedzają,nawet nie wiedzą jakie zabytki są w miescie którym byli, nie licząc wieży Eiffla bo to wiadomo że normictwo robi tam więcej zdjęć niż azjatycki turysta
  • Odpowiedz
@Marzyciel233: Czekaj czekaj...czy Ciebie #!$%@?, że ludziom się chce, a Tobie się nie chce? :D A dokładniej, Tobie się chce nie chcieć i #!$%@? Cię, że inni tak nie mają + wrzucają zdjęcia na pokaz?
  • Odpowiedz
@emenems: Czytaj to co napisałem, nie kręci mnie takie życie. Nie czuję uczucia zazdrości, tylko dziwnie się czuje jako ten "inny". Wkurza mnie to, że kategoryzuje się takimi kryteriami ludzi na tych "lepszych" czyli w wiecznym ruchu i "gorszych", czyli takich jak np. ja.
  • Odpowiedz
@Marzyciel233: Ale czy wg. Ciebie ktoś ma z tym problem, czy Ty masz wg. siebie problem? Ktoś sugeruje Ci, że jesteś gorszy, czy tylko Ty tak sobie oceniasz przez jakieś koślawe odbicie innych?
Ty żyjesz tak, inni inaczej. Jeśli ktoś Ci narzuca, że jego sposób jest lepszy to go odetnij. Albo po prostu spróbuj :) Pytanie, czy jest sens się tak przejmować jak żyją inni? Skup się na tym, co Tobie
  • Odpowiedz
@Marzyciel233: Myślę, że dobrze by Ci zrobiło odstawienie mediów społecznościowych typu FB na bok, na jakiś czas. U mnie zbyt częste śledzenie życia innych powodowało czasami doła. Wszyscy wokół imprezują, jeżdżą po świecie itp. a u mnie jakoś tak bez fajerwerków. Później sobie uświadomiłem, że na FB ludzie się pokazują z jak najlepszej strony. To nie jest ich codzienne życie, tylko najlepsze hity.
  • Odpowiedz
@Marzyciel233: gadanie Polaka co nie może sobie pozwolić... Świat jest piękny. Jest tyle miejsc do zobaczenia, tyle roślin, zwierząt, sportów, ludzi do poznania. Ale fakt w Polsce żyje się ciężko, i żeby się nie łamać to trzeba się cieszyć i doceniać co się ma. Ale żeby krytykować innych szczęśliwych ludzi?

PS też mnie nie stać na dalekie podróże, ale po tym co widziałem to inne rzeczywistości są po prostu niesamowite i
  • Odpowiedz
@Marzyciel233: A kojarzysz motyw rodziny Młodziaków z "Ferdydurke"? No to to jest właśnie to. Swoją drogą genialnie opisany pęd do życia na pokaz, do karykaturalnej nowoczesności za wszelką cenę, za byciem zawsze na topie, na czasie i w modzie. Im też się wydawało, że są awangardą intelektualną i obyczajową, a jak było naprawdę to... przeczytaj ( ͡° ͜ʖ ͡°). I pozdrawiam, nie jesteś sam, wystarczy mieć #!$%@?
  • Odpowiedz
@Marzyciel233: A co to dwa razy do roku nie można zrobić sobie dalszej podróży?
I jednocześnie wyjechać raz na 2 miesiące w góry aktywnie odpocząć?
Jest do zrobienia jak się chce.

A jeżeli Cię to tak boli i masz inne podejście, to na cholerę się tym przejmujesz?
Olej i tyle ()
  • Odpowiedz