Wpis z mikrobloga

Chrześcijanie w Europie Zachodniej- charakterystyka <= KOPNIJ

Zapraszam do przeczytania wyników badania przeprowadzonego przez Pew Research Center na temat chrześcijan w Europie Zachodniej.
Wnioski są następujące
- większość popilacji Europy jest nadal ochrzczona
- większość populacji która uważa się za chrześcijan nie uznaje wizji boga którą proponuje kościół, mimo to nadal wierzy
- praktykujący katolicy są bardziej za wytrącaniem się państwa w kwestie religii niż niepraktykujący
- praktykujący chrześcijanie są dużo bardziej niechętni do Żydów, muzułmanów i ateistów niż niepraktykujący i dużo bardziej niż niereligijni
- poparcie dla nacjonalizmu jest skorelowane z praktykowaniem religii

Wnioski pozostawiam Wam, ale ze swojej strony cieszę się że w Europie jest coraz mniej religijnych bigotów, bo nacjonalizm to choroba umysłowa.
#neuropa #4konserwy #religia #chrzescijanstwo #ankieta
  • 14
  • Odpowiedz
@Majk_: przy czym jest to niedorzeczne jak można być katolikiem i jednocześnie nacjonalistą. Nie tego uczył Jezus. Ja jestem katolikiem ale nikt mi nie wadzi, chodzę do kościoła aczkolwiek mierzwi mnie gdy mieszają się do polityki czy ukrywają kwestie pedofilii w KK. Kwestie instytucjonalne oddzielam od swojego postrzegania wiary, ponieważ KK składa się z ludzi i instytucjonalnie jak ludzie nie jest idealny. Następuje dysonans ponieważ jako instytucja pielęgnująca wzorce, sama
  • Odpowiedz
to niedorzeczne jak można być katolikiem i jednocześnie nacjonalistą.


@unnamed_soldier:

Tak się zastanawiam nad waszym wyobrażeniem nacjonalizmu. Wbrew twierdzeniom ignorantów/głuptasków pokroju @Majk_ nie ma sprzeczności między Społeczną Nauką Kościoła, a nacjonalizmem. No, ale to trzeba już się zagłębić w temat bardziej niż czytanie nagłówków z GW.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@unnamed_soldier: Przecież Jezus był nacjonalistą w pewnym sensie.
- Apostołów zebrał ze swojego narodu tylko
- Pierwszy cud przeprowadził na weselu wśród własnych przyjaciół, a nie na wielkiej publice
- Nie chciał uleczyć od tak nieżydówki, która go o to prosiła, bo powiedział że przyszedł do swoich
- Ostatnie chwile przed pasją spędził we własnym towarzystwie za zamkniętymi drzwiami
- Obracał się głównie w
  • Odpowiedz