Wpis z mikrobloga

@wnocy: Z moich prywatnych doświadczeń to bardzo mili ludzie, a tak bardziej obiektywnie, to Izrael ma drugą pod względem wielkości produkcji i prowadzenia badań dolinę krzemową, Żydzi są jedną z najzamożniejszych narodowości. 30% najbogatszych ludzi na świecie ma żydowskie korzenie, itd.
@SedziaWykopu:

Izrael ma drugą pod względem wielkości produkcji i prowadzenia badań dolinę krzemową, Żydzi są jedną z najzamożniejszych narodowości. 30% najbogatszych ludzi na świecie ma żydowskie korzenie, itd.


ale czy to jest argument za tym, żeby mój stosunek do nich był pozytywny? :) W moim otoczeniu raczej nie ma ich zbyt wielu, albo ja o tym nie wiem, natomiast lekcja historii i opowieści bliskich mi osób, które miały z nimi większy
@wnocy: No, z opowieści to bym powiedział, że są wysłannikami szatana, ale moje prywatne doświadczenia mówią, że są to ludzi jak ludzie, a w dodatku zazwyczaj mili i pomocni, ale nie ma co opierać się na prywatnych przykładach, bo to mało obiektywne podejście. I tak, uważam że moje wcześniejsze argumentami nimi były, bo raczej ludzie powinni dążyć do tego, aby być bogatymi i inteligentnymi, bo to robi nie tylko robi dobrze
@Ania_Niedopoznania: A wszyscy tu mieszkają? Poza tym czy Polak jadący do Anglii martwi się szczególnie o dobro tamtego państwa? Moim zdaniem uczciwa praca to najlepszy dar, jaki człowiek może dać społeczeństwu, a zarazem coś, co pozwala w nim prosperować (patrz mieć pieniądze).
I tak, uważam że moje wcześniejsze argumentami nimi były, bo raczej ludzie powinni dążyć do tego, aby być bogatymi i inteligentnymi, bo to robi nie tylko robi dobrze im, ale również ludziom dookoła.


@SedziaWykopu: nie no ok, tylko z drugiej strony mam opowieść mojego wujka, który jak był mały to do jego ojca (który prowadził jakiś tam sklep) przyszli lokalni Żydzi i powiedzieli mu, że im interesy psuje, a to nie
@wnocy: No dobra, ale trzymając się pojedynczych historii nadal będziemy operować na nieistotnej statystycznie próbie. Dowód anegdotyczny nie ma wartości. W dodatku trudno odnieść historię dotyczącą kilku Żydów do całego narodu. Tak samo nie chciałbym, by oceniano mnie na podstawie patologicznych zachowań moich rodaków za granicą (oczywiście również niektórych).
W dodatku zgodzę się z Tobą, że bogactwo należy zdobywać z zachowaniem zdrowego podejścia. Zarazem też myślę, że droga dojścia do bogactwa
Zarazem też myślę, że droga dojścia do bogactwa przez Żydów ma podobną ilość skaz (pojedynczych przypadków nieuczciwości w interesach) jak Polacy, Niemcy czy inni Rosjanie.


@SedziaWykopu: no tutaj nie byłbym tak optymistyczny. Po pierwsze - Polacy do bogactwa nie doszli. Czołgamy się póki co. Po drugie - Żydzi to co mają to mają nie dla tego, że zapracowali a raczej zakombinowali. Poczynając od ich sztucznego państwa.

Owszem, że dowody anegdotyczne mają
@nabavzbjl: To argumentuj jak człowiek z rozumem, a nie jakimiś filmikami dla biedaintelektualistów. Z chęcią dowiem się jakie są argumenty, ale to też nie oznacza, że muszę się z nimi zgodzić. Zresztą widząc stwierdzenie, że ktoś mi płaci, już powinienem uznać, że nie mam do czynienia z jednostką dysponującą intelektem.
@SedziaWykopu: Dam Ci jedną bezpłatną radę - to, że potrafisz budować zdania wielokrotnie złożone (fakt, rzadkość) zamydli oczy tylko ludziom z IQ na poziomie lewactwa - nikt rozsądny nie nabierze się na twoje manipulacje, więc sugeruję siać prożydowską propagandę gdzie indziej.
@nabavzbjl: Ooo widzę, że ktoś tutaj posiadł tajemną wiedzę ze stron typu wielkapolska.pl, masoniubram.eu itd. Nie no, to szacun, odkryłeś nasz światowy spisek, bo akurat ja i moi koledzy z muzeum Polin chcieliśmy zawłaszczyć trochę mienia.