Wpis z mikrobloga

Ej #tychy wy macie jakieś rozporządzenie rady miasta na sadzenie drzew że u was tak zielono? Zanim przyjechałem to myślałem że Śląsk i wielka płyta to pewnie szaro i brudno a tu z jednego bloku nie widać drugiego bo wszystko #!$%@? drzewami i krzakami.
  • 8
@VenoSiri @Del: żyłem 25 lat w Tychach znając to miasto i wiedząc jakie są stereotypy i jakie jest to wyssane z palca, po czym wyprowadzając się do Glasgow byłem dokładnie taki sam i musiałem zwrócić honor - to miasto zwane slumsem Europy jest jeszcze zielensze, a ilość i wielkość parkow po prostu wprawia w osłupienie. Z opowieści innych to najlepiej się pośmiać, ale informacje to trzeba zbierać samemu :).
@VenoSiri: To fakt, mieszkam przy Paprocanach. Niedawno odwiedzający mnie znajomy stanął pośrodku olbrzymiego pasa zieleni z placem zabaw i drzewami, popatrzył, wzniósł ręce i łapiąc się za głowę krzyknął:
- krakusy postawiły by tu przynajmniej jeszcze jeden blok!
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Del: No właśnie Śląsk to zawsze dla mnie była mistyczna kraina krasnoludów żyjących w kopalniach węgla, mówiących czarną mową i palących opony co tydzień a tu taki zonk.

@bialoczarna: W Tychach to dałoby radę podwoić ilość bloków gdyby w te wszystkie parki i zieleńce postawić nowe budynki. Przyjechałem z betonowej wsi do większego miasta a tu takie miłe zaskoczenie że da się dbać o przyrodę i miejsca wspólne. No i
@VenoSiri fakt, ładnie odnowili Paprocany. Ale woda zazwyczaj nie nadaje się do kąpieli, a w weekend jest masa osób. W takiej sytuacji polecam inne parki gdzie można odpocząć w ciszy i spokoju