Wpis z mikrobloga

1. Poszukaj w internecie sensownych artykułów na temat teorii projektowania DTP/www. Rozmiarowanie tekstu, dobór kolorystyki, dobór czcionki, itp.
2. Zrób własne, porządne CV.
Ja nie mam w cv zdjęcia, nie mam żadnych bajerów. Zwykły tekst pogrupowany w sekcje i krótka tabelka z podsumowaniem na początku :P na zarobki nie narzekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1.szukaj cv

1.1 nie podoba ci się żaden wzór szukany na szybko w necie

2.wstawiasz ogłoszenia na gumtree: "służbowy telefon, służbowy samochód,pensja 15k, służbowa sekretarka"

3.czekaj na CV

4.Wybierz najlepszy wzór


@littleblizz: Zamiast tworzyć wysługujesz się innymi. Powinieneś napisać na gumtree: "z zawodu dyrektor; oczekiwania służbowy telefon, służbowy samochód,pensja 15k, służbowa sekretarka; z ofertami dzwonić po 10:30 w dni robocze". I przez chwile myślałem, że napiszesz to w punkcie 2. Ale
@atestowanie2: Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze kilka lat temu złotym standardem była maksymalna prostota: czarna czcionka, białe tło, maksymalnie dwa rozmiary czcionki, wersaliki, pochylenia itd. niedopuszczalne, żadnych tabelek (przynajmniej z widocznym obramowaniem), praktycznie goły tekst.

Jak ktoś uważa, że na stanowisko gdzie potrzeba konkretnych umiejętności, predyspozycji, doświadczenia w pierwszej kolejności patrzy się na szatę graficzną cv to chyba jest debilem. Natomiast do gówno pracy prawdopodobnie zazwyczaj decyduje kolejność zgłoszeń.
jako osoba przez którą przepływały setki cv mogę śmiało powiedzieć że nie warto - większość cv jest tragicznie sformatowana, nie ma szablonu i ogólnie wygląda tragicznie. nikt też nie bierze wobec tego wyglądu pod uwagę bo im lepszy kandydat tym z reguły ma gorsze wizualnie cv. pierwszy wzór z internetu wygląda lepiej niż najlepsze cv jakie oglądałem