Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pronto mordy, sprawa wyglada nastepujaco. Mam pytanie do osob, które poszły na studia muzyczne instrumentalistyke bądź wokalistykę. Mianowicie, jakie są realne szanse, ze zostaniesz jakaś gwiazda ew. bedzie się zarabiać przyzwoite pieniążki. Pytam się, bo interesuje się muzyka, ba jest to moja pasja i chciałbym jakoś z tym związać swoją przyszlosc, ale jakoś nie jara mnie praca jako nauczyciel XD.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: pytanie, na czym grasz? Obracam sie w kręgu muzyków i da się doskonale zarobić, ale musisz być wybitny i mieć siatkę kontaktów na "joby". Etatowo jest średnio, pensja w szkole muzycznej to pewnie z 2.5k netto, ale w każdy weekend można koncertowac/grac wesela/recitale. Tylko, życie muzyka to dziś warszawa, jutro Kraków, i po koncercie w samochód bo kolejny dzień próby od rana w Poznaniu
@88roman Studia muzyczne jednak dają trochę bardziej specjalistyczną wiedzę i dość konkretny zawód jakby nie było. ;)

To czy będziesz zarabiać dobrze, czy nie po tych studiach to mieszanka talentu, szczęścia i charakteru. Generalnie oprócz talentu to trzeba sobie umieć zbudować odpowiednią siatkę kontaktów i wtedy sobie można jeździć grając po różnych eventach za spoko kasę. Kwestią tego czy Cię wieczne życie 'w drodze' rajcuje, czy nie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Cóż. Duży talent, pierdyliard godzin ćwiczenia i bardzo dużo szczęścia gwarantuje sukces, o którym piszesz. Ale studia muzyczne to bardzo specyficzna dziedzina, wiele osób jednak rezygnuje, bo aby po nich się utrzymać (szczególnie w PL), to trzeba być faktycznie najlepszym.