Wpis z mikrobloga

@nama:
Aaa to jednak mnie nie zmartwiesz:p
Generalnie wstępnie jestem na tak, chyba, że znajdą młodsza suczkę. Wiem, że 12tyg to szczeniak jeszcze ale zależy nam aby była z nami od możliwie najmłodszego
  • Odpowiedz
@nama czekaj czekaj, czy to oznacza że jak biorę piesa z zkwp to jest z Polski, a jak FCI to może być nie z Polski, ale to dalej w 100% legitny rasowiec? W sensie, nie trafię na hodowlę Burka i Ogórka? :D
  • Odpowiedz
@whiteglove dokładniec tak, FCI zrzesza ponad 80 krajów. Ba, możesz kupić psa w Rosji z ichniego związku należącego do FCI i zarejestrować go w ZKwP. Wyrabia się wtedy tak zwany rodowód eksportowy gdy psy idą "na wywóz". ZKwP to jedynie malutka cześć przeolbrzymiej organizacji kynologicznej. Ale też jedyna w kraju organizacja prawdziwie kynologiczna i uznawane są jej metryki i rodowody na całym świecie.
  • Odpowiedz
@whiteglove psy z ZKwP kupowane są na całym świecie i na odwrót, Polacy kupują psy z innych związków ale przynależnych do FCI. Dodatkowo FCI działa partnersko z dwoma kolejno największymi organizacjami kynologicznymi czyli AKC i KC brytyjski. Wzajemnie uznawane są tu rodowody a na Crufts czyli organizowanej największej na świecie psiej wystawie i to nie przez FCI a przez KC także wystąpić i wygrać mogą psy z ZKwP.
  • Odpowiedz