Wpis z mikrobloga

Czy jakiś mirek robił praktyki w jakichś zagranicznych firmach? Chodzi o takie swawolne wyjazdy bez wsparcia uczelnianego. Chodzi mi raczej ogólnie o info jak patrzą na Polaka chcącego robić karierę w ich firmie (chodzi o inżynierie chemiczną), czy robili jakieś problemy, albo jak w ogóle wyglądał proces akomodacji tam. #zagranico #uk #emigracja #praktyki
  • 8
  • Odpowiedz
@Szatanski_werset: No wlasnie roczny placement to bedzie pewnie "year in the industry", u mnie robilo go moze z 10% studentow, reszta robila 1/2 wakacyjne placementy, z tym ze na nie to sie zaczyna aplikowac w pazdzierniku rok wczesniej (przynajmniej w duzych firmach/korporacjach) bo nabor moze byc kilkuetapowy.
Chemical Eng. to pewnie energy sector (nuclear + petro) + rozne wytworstwo (food, pharmaceutical itp?).
Jak bedziesz mowil rozsadnie po ang. (assesment centre -
  • Odpowiedz
@Subtelna_aluzja: mam w cv udzial w projektach badawczych, certyfikaty, stypendia, a mozliwe, ze niedlugo dojdzie udzial w projekcie ncn. Dodatkowo studiuje po ang. Problem jest taki ze to tylko wiedza teoretyczna, a problemy i mechanizmy dzialania przemyslu sa mi obce (,)
  • Odpowiedz
@kaktusak: ja od kilku miesiecy nie moge w polsce nic znalezc.. Glownie aplikuje na platne staze do firm nawet poza moim miastem przez pracuj pl, ale zadnego odzewu. Moze mam kiepskie cv czy cos. Dotychczasowo srodki ochrony roslin. Teraz zamierzam przerzucic sie do automotive. Substancje, z ktorymi pracowalem sa stosowane jako elektrolity w kondensatorach.
  • Odpowiedz
Wakacyjny staz powinien byc platny, pewnie kolo 18k pro rata wiec kokosow nie bedzie ale utrzymac sie mozna (pewnie poza londynem:). Z taka waska specjalizacja moze byc ciezko (srodki ochrony roslin), pewnie te kondensatory to lepiej (jakis automotive/baterie? tu Wujek_Fester powinien cos wiedziec), z typowych firm za wiele to nie pasuje
https://www.gradcracker.com/search/chemical-engineering-work-placements-internships?duration=Summer
Z tym ze do takich firm to pewnie bedzie z 100 kandydatow na miejsce wiec walka ciezka.
  • Odpowiedz