Wpis z mikrobloga

Ogłaszam tag #naukowcywiary za najbardziej walący hipokryzją i propagandą na całej tej śmiesznej stronce.

Sama nazwa "naukowcy wiary" sugeruje tag o wierzących naukowcach, ale jakimś dziwnym trafem pomijani są ci wierzący, ze szczególnymi dla ludzkości osiągnięciami, ale nie będący chrześcijanami. Św Tomasz nie mógłby stworzyć nowej katolofilozofii na bazie Arystotelesa gdyby nie przetłumaczyli go Arabowie i nie przetrzymali u siebie. Od alfabetu po system liczbowy przez optykę, astronomię, filozofię, matematykę - wszystko to przylazło przez Wenecję do europy z bliskiego wschodu. Tysiące zaginionych w pożarze Biblioteki Aleksandryjskiej dzieł powróciło do europy będąc wtórnie tłumaczone na łacinę i grekę z arabskiego. Dziesiątki czysto arabskich naukowych pism powstałych jedynie dzięki mecenatowi Islamistycznych (tak wiem wtedy inny był trochę islam) władców było wykorzystywane w europejskich uczelniach jako kanon.

Kto to wszystko wie tego śmieszą posty na tym tagu, choćby były nie wiem jak super i prawdziwe. Zmieńcie nazwę tagu na #naukowcychrzescijanscy albo wykażcie się RiGCzem i napiszcie o prawdziwych autorach wielu przypisywanym kulturze chrześcijańskiej odkryć.

No i jeszcze tagują to #gruparatowaniapoziomu często. Chyba grupa ściemy katolickiej.

#bekazkatoli #ateizm #gimboateizm #oswiadczenie #neuropa
Pobierz lakukaracza_ - Ogłaszam tag #naukowcywiary za najbardziej walący hipokryzją i propaga...
źródło: comment_UfESbDJ0gkT27RgZLqiUI2aO2XdZ0Ba3.jpg
  • 49
Ogłaszam tag #naukowcywiary za najbardziej walący hipokryzją i propagandą na całej tej śmiesznej stronce.


@lakukaracza_: Rozumiem sentyment, ale czy nie przesadzasz aby trochę? Póki co zrobili tylko wpisy ledwie o trzech osobach, pozwól im rozwinąć skrzydła może zaczną dostarczać jakiegoś ciekawego contentu.

Chociaż muszę przyznać, że robienie z św. Augustyna prekursora teorii ewolucji mocno mnie zaskoczyło, gdy czytałem związany z nim artykuł.

Natomiast jeżeli faktycznie św. Augustyn zasugerował:

... za każdym
@violent_delights: Zgodziłbym się z Tobą, ale niestety znam poglądy osób tam piszących. To turbokatole i chodzi im wyłącznie o propagowanie treści zgodnych z ich światopoglądem. Jak się mylę i następne kilka wpisów będzie o alfabecie z pustyni Synaj, albo o Awicennie lub Muhammadzie ibn Musa al-Chuwarizamim (to ten co zajumał Hindusom liczbę "0" i system dziesiętny) to obiecuje pójść na msze w niedziele i przemyśleć swój ateizm ( ͡° ͜
@lakukaracza_: Haha, nie kuś ich szatanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale w sumie takie ich prawo.

Jeżeli chrześcijańscy naukowcy działający z pobudek chrześcijańskich czy objęci mecenatem Kościoła robili dobry research i dorzucili cegiełkę do naszego rozumienia świata to należy im się uznanie i docenienie.
@lakukaracza_: Ok, już rozumiem o co Ci chodzi.

Dla mnie powód dla którego nazwali tag #naukowcywiary jest taki sam jak powód dla którego w Polsce są śmieszne memy z papieżem, a nie z Mahometem. Jeżeli żyjesz w Polsce to w domyśle wiara = katolicyzm. Jeżeli ktoś się buntuje przeciw wierze czy chce z niej toczyć bekę to w domyśle robi to z katolicyzmu. Podobnie jeżeli ktoś broni wiary to całkiem rozsądnie
@lakukaracza_:

Z tego co pamiętam, to we wpisie o św. Augustynie otwarcie pisaliśmy o jego inspiracji starożytnymi filozofami, a we wpisie o Trotulli była wzmianka o tłumaczeniu na łacinę arabskich, fenickich oraz hebrajskich dzieł naukowych. Tag #naukowcywiary nazwaliśmy tak z pobudek które opisał @violent_delights: Sprawa ze spaleniem Serapejonu aka Biblioteki Aleksandryjskiej też już była nie raz wyjaśniana ¯\_(ツ)_/¯

I żeby była jasność - nie pisz nic nam o RiGCzu bo
Pobierz H.....a - @lakukaracza: 

Z tego co pamiętam, to we wpisie o św. Augustynie otwarci...
źródło: comment_tIJ7kUHWwJR7QaAEcsZUWAJdy0HeWvDD.jpg
@violent_delights: Ten tag to nie #gruparatowaniapoziomu, a grupa ratowania złej opinii KK? Jeżeli ktoś naukę traktuje tak wybiórczo jak oni, nie osadzając jej nawet w kontekście kultury innej niż chrześcijańskiej mimo iż stamtąd przywędrowała w znacznej części to dla mnie to czysta propaganda.

Gimboateista ze mnie, ale poczytałbym coś ciekawego o rozwoju nauki, a nie tylko o natchnionych duchem świętym.
@lakukaracza_:

Ogłaszam tag #naukowcywiary za najbardziej walący hipokryzją i propagandą na całej tej śmiesznej stronce.


Hm to naprawdę bardzo spamobliwy tag musi być jeżeli cię skłonił do napisania tak agresywnego postu. A nie czekaj ten tag to jakieś 4 wpisy rozłożone w 1 miesiącu ciekawych autorskich wpisów. Ktoś tu chyba zapomniał leków wziąć.
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.