Wpis z mikrobloga

Dzisiaj skończyłem kolejny portfel, tym razem trochę większy, który oprócz dowodu rejestracyjnego i kart płatniczych pomieści też banknoty bez konieczności składania ich na pół.

Wykonanie w całości ręcznie, i tak, komuś się chce dłubać skórę igłami ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk, z włoskiej, roślinnie garbowanej skóry w kolorze ciemnego brązu.

#pepciozaszyje <<<< jest już Was tutaj ponad 100 osób, co bardzo doceniam, mając jednocześnie świadomość, że mogę trochę przynudzać podobnymi realizacjami, ale postaram się to urozmaicić :)

#diy #modameska #chwalesie #portfel #leatherworking
Pepcioza - Dzisiaj skończyłem kolejny portfel, tym razem trochę większy, który oprócz...

źródło: comment_ptvMHkxlcB6fzxdfzsz8tlg4xGG5N0h2.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mk321: Dobre pytanie. Też bym kupił taki jakby cena była niższa, bo za 350... to mój obecny Millera nie jest taki zły i mogę składać banknoty dalej. ;)

Wykonanie w całości ręcznie, i tak, komuś się chce dłubać skórę igłami


@Pepcioza: A to mi akurat wszystko jedno. Skoro ręczne zmierza do perfekcyjnej równości, to nie widzę powodu by upierać się przy ręcznym, a nie maszynowym. Dopóki jakość materiału
  • Odpowiedz
@mk321: do produkowania portfeli w miarę automatycznie (prasa, dwojarka, scieniarka brzegowa, szlifierka stolowa, maszyna do szycia, podstawowe narzędzia plus materiały) potrzebowałbyś mniej więcej 60 tysięcy przy założeniu, że kupujesz używany sprzęt produkcji Czechosłowackiej czy coś podobnego :D lepiej by było zlecić to jakiejś firmie, ale same wykrojniki będą kosztować minimum kilkaset złotych

@maur: myślę że nie ma sensu porównywanie mnie z Milerem, bo to trochę jak porównywać nożyk
  • Odpowiedz
potrzebowałbyś mniej więcej 60 tysięcy przy założeniu, że kupujesz używany sprzęt produkcji Czechosłowackiej czy coś podobnego :D lepiej by było zlecić to jakiejś firmie, ale same wykrojniki będą kosztować minimum kilkaset złotych


@Pepcioza: a co to za problem kilkaset złotych przy zleceniu 50 czy 300 sztuk? :)

myślę że nie ma sensu porównywanie mnie z Milerem, bo to trochę jak porównywać nożyk Mory do noża od Trollskiego.


@Pepcioza:
  • Odpowiedz