Wpis z mikrobloga

Kolejny gatunek z wish-listy odfajkowany :D. Gatunek który nawet na moje standardy jest wielkim rarytasem, znajomy od którego odkupiłem narybek szukał tych ryb ponad 10 lat ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Już sama nazwa wskazuje na ich wyjątkowość- Alcolapia alcalica.

Póki co są niepozorne i mają ledwo ponad centymetr, ale wyrosną na prześliczne ryby patrząc po ich rodzicach. W każdym razie, u tego gatunku to nie o wygląd chodzi, tylko o miejsce występowania. To pielęgnice, gębacze, ekstremofilne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wytrzymują setki stopni twardości niemieckiej ogólnej, pH ponad 10 i temperaturę około 40 stopni ( ͡ ͜ʖ ͡). Ryba nie dostania, nawet nie mówiąc o Polsce, tylko o Europie ogólnie :D.
Mają niespotykane zachowania, to ryby z ADHD, wszędzie ich pełno i zjedzą wszystko, nawet sinice. Nie zatrzymują się nawet na sekundę i są cały czas głodne.

#akwarystyka #zwierzyniecpapji
Pobierz Papja - Kolejny gatunek z wish-listy odfajkowany :D. Gatunek który nawet na moje stan...
źródło: comment_C1InZGcju7aquzQuwZYiOKC7j5UzIAX6.jpg
  • 2
@MandarynWspanialy: dla mnie to duże zaskoczenie, w końcu jakieś ryby którym nie trzeba zmiękczać wody :P.

Dostają odpad z RO, zasolony sodą i solą kuchenną :D. To dobry patent, do płazów, centralnej ameryki, Alcolapia i innych twardolubnych zwierzaków leję odpad, więc nic sie nie marnuje przy osmozie :D.