Wpis z mikrobloga

Czy te religijne osoby muszą się modlić na ulicach? Co to kościołów im zabrakło? Wielkie oburzenie bo chce się przecisnąć w dresie i klapkach między nimi. Jeszcze niech klęczniki jak dywaniki Araby sobie zabierają(°°

No i ten kult śmierci, wszędzie martwe kwiaty. Sobie rosnąć nie mogły ku uciesze ludzi? Musieli je zniszczyć w imię boga bo z ludzi ofiary to teraz obciach, lepiej z kwiatków.
#bekazkatoli #bekazpodludzi #gimboateizm #ateizm
  • 45
@neo_1995 To jest taki argument mój uciśniony biedaczku, że jeżeli jakiś obyczaj w danym kraju czy kręgu kulturowym, który powstał wieki temu i przetrwał do współczesności a jego nieprzestrzeganie nie ma dla ciebie żadnych konsekwencji to ma prawo być dalej kultywowany mimo stękania gimboateistów.
Kto Ci coś na siłę #!$%@? ? Chuligani Jezusa Cię dojechali i pobili czy o co Ci chodzi ? Zgłoś na prokuraturę i tyle.
@lakukaracza_: xD nie chodzę do kościoła, ale mając na uwadze że boże ciało jest raz w roku, musisz koleżko i ci co ci wturuja przejechać się do jakiegoś kraju, gdzie na rogach ulic są meczety, oraz doświadczyć modłów na ulicy, gdzie jest zamykana jak tylko dywaniki rozłożą.
@lakukaracza_: islamski rak mózgu uaktywania się czesto, atakuje innych, są ofiary.

POLSKI rak kosci, nie atakuje, nie ma ofiar, a osoby zarażone pokazuja swoja chorobe kilka razy do roku, w swieta co niedziele sa nie szkodliwe zamykajac sie w swiatyniach, nikt nie nawoluje do nawracania sie.

Jesli nie widzisz różnicy, skoro już do takiej analogi musiałeś to sprowadzić, to nie mamy o czym rozmawiac xD
@mateusz-zahorski: Przeszkadza dlatego że są zamknięte drogi, jest głośna i przez to uciążliwa. Moglibyśmy wyjść na ulicę i zacząć oddawać cześć nieistniejącym rzeczom, ale potrafimy logicznie rozumować i mamy RIGCZ - nie chcemy bezsensownie przeszkadzać innym. Mam nadzieję że pomogłem.

@superblee66: Od kiedy bycie katolikiem (wierzącym) jest wymagane, by zostać pochowanym na cmentarzu?
@Junpei1948 Ja nic nie mówię, że coś ma być ważniejsze od czegoś innego. Podałem tylko ten przykład na głupie generalizowanie i stwierdzenie Lakukaraczy że katole tak go indoktrynują, ze czuje sie zagrożony ograniczeniem wolności XD natomiast LGBT w niczym nie chce mu ogarniczyć wolności.
@lakukaracza_ @neo_1995: generalnie sprawa jest taka, że procesja dzieje to teraz do roku, na godzinę/dwie i jeśli komuś to przeszkadza to on ma problem z głową, a nie ci ludzie na dworze. A prucie sie o to w internecie to festiwal gimboateimu wymieszany z wrodzonym / nabytym spierdo#eniem. Te głaskanie się po jajkach jacy my jesteśmy freethinkerzy.

Zignorujcie katolików na ulicach tak jak oni ignorują was w domach. Czy wam się
@Xodet: A uważasz tak bo...?

"Zignorujcie katolików na ulicach tak jak oni ignorują was w domach."

Toś #!$%@?ł.

Wystarczy że trzeba ignorować was w kościołach. Co to w ogóle za argument? Gdybyście odwalali te swoje rytuały w domach/kościołach to nie trzeba byłoby was ignorować. I jak niby katolicy ignorują ateistów w domach? #!$%@?ąc na pół osiedla pieśni?

Wciskacie tę swoją wiarę ludziom na siłę, od małego, i jesteście zdziwieni że podnosi
@neo_1995: no wiec tak jak mówiłem. Ból dupy o jeden dzień. W twoim przypadku to choroba / uprzedzenie / odchyl niestety. Zawsze szkoda.

Serio spójrz na skale tego zjawiska i w refleksji zastanów się jak wielki jest to problem w twoim ateistycznie eksponowanym życiu. Jeśli w skali roku ten czas,jest problemem, to wnoszę jak powyżej.

@lakukaracza_ nie identyfikuję się z tym prawem i mam gdzieś rząd i jego nędzne prawo. to
@Bokrug: > Muzułmanie też modlą się na ulicach
Zasadniczo, to modlą się w meczetach. Jeśli chodzi o modły na ulicach, np. w Paryżu to tylko ze względów logistycznych; w Paryżu jest proporcjonalnie zbyt mało meczetów w stosunku do ilości wiernych.
@LiShang z tego co kojarzę to miejscem kultu czci wiary rzymskokatolickiej jest kościół. Za takie łażenie i blokowanie ulic powinny lecieć mandaty. Potem człowiek chce przejechać i musi czekać aż jaśnie państwo ruszą dupsko. I potem jeszcze się na mnie patrzą jak siedzę w samochodzie jak na jakiegoś idiotę bo nie chodzę i nie uczestniczę w jakimś pseudo zebraniu wśród spoconych starych bab. Śmiechu warte te argumenty tak jak i ta cała
@LiShang oj zdziwiłabyś się mandarynko ( ͡º ͜ʖ͡º) jestem smutnym człowiekiem bo irytuje mnie ten zabobon i ignorancja ludzi w stosunku do której według Ciebie powinienem być prostolinijnie tolerancyjny bo żyjemy w katolickim kraju? Idź zjeść snickersa.
@christomefisto: Nigdzie nie napisałem, że masz być prostolinijnie tolerancyjny tylko problem jaki widzę w twoim wpisie jest taki, że Ty nie jesteś w najmniejszym stopniu tolerancyjny. Jako nie katolik jesteś pewnie intelektualnie i emocjonalnie kilka poziomów wyżej od przeciętnego wyznawcy "zabobonów" i tym bardziej się dziwie, dlaczego tyle emocji potrafi wywołać procesja wyznaczonym odcinkiem miasta, odbywająca się raz na 365 dni od XIV wieku czyli jest to długa tradycja.
Ustalmy czy
Muzułmanie też modlą się na ulicach, to też ich tradycja. Ale oczywiście wtedy to coś innego, co nie?


@Bokrug: oczywiście, ze coś innego. Bo kogoś innego dotyczy. Porównasz, w skali emocji, narodziny swojego pierworodnego syna z narodzinami jakiegoś randoma w Chinach? Nie? A przecież to to samo - kobieta urodziła dziecko.
Więc zastanów się, czy normalnym jest przedkładanie zachowania obcych ci ludzi nad swoje/swojej rodziny czy wspólnoty?