Wpis z mikrobloga

To tak jak u mnie, i wyobraźcie sobie ze ksiundz po kolendzie odnotowal ze moje mieszkanie nie sprzatało. I taka rozmowa:
K: nie byliscie na sprzataniu w tym roku, dlaczego ?
Ja: nie uczeszczamy tutaj tylko w rodzinnej parafi żony(w ogóle nie uczęszczamy ale blef był potrzebny)
K: no to nic nie szkodzi sprzatac powinni wszyscy mieszkańcy
Ja: ale my nie brudzimy w tym kościele, a godzina mojej pracy to 100 pln, na kiedy mam być ?
K: ....
  • Odpowiedz
@zeemzy: Księdzu w mojej parafii kiedyś na tej takiej modlitwy co jest co miesiąc (adoracja chyba) walnął
"módlmy się za mieszkańców z ulicy nazwaMojejUlicy którzy uchylają się od obowiązku sprzątania kościoła" XDDD
Z tego co słyszałem to parę razy nikt nie przyszedł.
  • Odpowiedz
@zeemzy: No tak było, jeszcze ludzie się znają to zaczęli patrzyć po sobie, pamiętam wzrok tych starych bab XDD
Cała parafia (kilka wiosek) widziała jacy bezbożnicy mieszkają na mojej ulicy. Co niedziele do kościoła, ale sprzątać nie ma komu. Potem się poprawiło jakoś, ktoś tam zaczął chodzić i #!$%@?ć z mopem między ławkami.
Tak btw to ja nigdy nie byłem na sprzątaniu kościoła, pamiętam jak matka próbowała mnie przekonoać/namówić/zmusić, to
  • Odpowiedz
@jazmojegopokoju: Czyli najprostsza droga do zniechecenia do chodzenia do kosciola. Najlepsze jest to, ze ksiadz najczesciej sam nie sprzata. Moim zdaniem jako opiekun swiatyni to pierwszy powinien zapieprzac z mopem. Ale generalnie najlepszym rozwiazaniem jest zatrudnienie kogos do sprzatania. Zmuszanie do takich rzeczy to absurd i sklocanie mieszkancow miedzy soba.
  • Odpowiedz
@zeemzy: u mnie u babci (wieś koło Tarnowa, ultrakatolicka) ksiundz na mszy wyczytywał co niedzielę NAZWISKAMI 5 domów, które miały sprzątać. W tym moją babcię, 86 lat, która nie mogła sama od paru lat wychodzić z domu, co oczywiście wiedział. I babcia ze swoją magiczną emeryturą 900 złotych musiała opłacać panią od sprzątania, co pójdzie zamiast niej. Co za żart.
  • Odpowiedz
@zeemzy: u mnie ostatnio na wsi byla sasiadka i mowi ze ksiadz wyznaczyl kilka numerow domow w tym nasz do ozdabiania kosciola na zielone swiatki czy boze cialo i powiedziala ze wam sie dopiero co dziecko urodzilo (syn ma miesiac) wiec posciemniamy za was ze byliscie i ksiadz sie nie dowie XD
  • Odpowiedz