Wpis z mikrobloga

Widzę obecna sytuacja jest ciekawa. Bardzo dobrze można zastosować opisywaną przeze mnie strategię w praktyce.
Mam kupione akcje z całego sektora.
Dziś PLW (-17.22%).
Akurat tej spółki długo nie miałem w portfelu, czekałem jakiś czas na korektę podobną do tej. Nie wytrzymałem i kupiłem pierwszy pakiet po 170 zł za akcję, co stanowiło około 5% mojego portfela. Dzisiejszy spadek wiec dla mnie oznacza -1% na całym portfelu. Nie boli to już tak bardzo prawda? Dodatkowo kupując pakietami mam jeszcze kasę na kolejne zakupy. Dzisiejszy dzień subiektywnie uważam, jest dobry na dokupienie - kupiłem kolejną porcję i dzięki temu, jak akcje wrócą do stanu sprzed korekty ja już będę nie tyle na 0 na PLW co nawet zarobiony.
Oczywiście ja przed zakupem PLW brałem pod uwagę taką sytuację i miałem wolne środki na koncie maklerskim - nie kupowałem za całość gotówki pierwszy pakiet PLW.
Na pewno jak miałeś np. 10k na grę i wszystko władowałeś w PLW w ostatnim tygodniu to nie powinieneś teraz podwajać pozycji i kupować za kolejne 10k - bo przecież nie planowałeś grać za 20k!

#pociagdozyskow
  • 5