Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi rzekomo darmowymi miejscami parkingowymi (białe koperty bez numerków). Czy za pozostawienie tam auta na polskich blachach na kilka dni może jednak grozić jakiś mandat, bo ktoś nadgorliwy sobie tak postanowi? Chodzi raczej o obrzeża większego miasta, boczne uliczki, albo mniejszą miejscowość, nie o centrum lub ruchliwe ulice (o ile w ogóle można tam takie koperty znaleźć). Jakie macie doświadczenie w tym temacie, bo słyszałem różne opowieści...

#szwajcaria
  • 6
@madstorm: Na bank dostaniesz mandat, a możliwe ze nawet ściągnął ci samochód.
Zona biała ma różne opcje, ale nie parodniowe.
Masz
Max 30 min płatne
Max 90 min płatne
Max 2 h bezpłatne z dyskiem
Max 3 h bezpłatne z dyskiem
Max 15 h bezpłatne z dyskiem.
I możesz zostawić również na noc (chyba do 7 h rano)
Tak przynajmniej jest w Genewie, ale raczej również w innych kantonach.
@reflex1: Czyli generalnie nie ma takiego miejsca w Szwajcarii gdzie można za cebulę zostawić auto na kilka dni? ( ͡° ͜ʖ ͡°). A gdyby auto było na szwajcarskich blachach, tez tak zostanie potraktowane?

Tu przykładowe zadupie pod Basel. Czyli załóżmy w tygodniu jeżdżę do roboty rowerem, auto stoi. Odholujo?
@madstorm: na białe i niebieskie miejsca można wykupić wochenparkkarte. Można to zrobić przez neta. Auto może wtedy stać tydzień czasu, koszt zależny od miejscowości ale pewnie około 20 franków. Jeżeli nie ma parkometru i innych znaków na białych i niebieskich można z tego co wiem parkować po 18 do bodajże 7 rano. Na pewno dni wolne od pracy czyli niedziela można parkować. Jeżeli chodzi o Basel to można spróbować zostawić auto
@dobry23: Dzięki cumplu, patent z Niemcami lub Francją też rozważałem i chciałem podpytać czy zaraz za granica rygor już nie obowiązuje, bo do pracy będę miał set metrów, więc auto będzie stało, także wycieczka do markietu, albo za miesiąc do PL i wtedy już chyba je zostawię :)