Wpis z mikrobloga

@DryfWiatrowZachodnich: dodam tylko, że to niekoniecznie musi być wrzątek, starczy gorąca woda. Reakcja jest wtedy nie aż tak szybka.

Używałam parę razy, akurat preferuję granulat, nigdy żadnych gejzerów, zatruć czy żrących oparów. Nalać, wsypać, zostawić na kwadrans i nie włazić do łazienki. Spłukać i gotowe. Żadna filozofia.
@Vadzior: A co do dwójki w obecnej sytuacji - w zasadzie to nie jest szczególny problem, tylko jak Ci to wystrzeli z powrotem to już będzie problem, dużo łatwiej psychicznie jest, jak to co musisz sprzątać wygląda jak woda a nie przetrawione czokoszoki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Igrekpl: Kolega mówił, że normalnie przez muszle to mam wtykać. Pion nie może być zapchany bo już by cały blok był na nogach. I kilkoma ręcznikami papierowymi nie jest to możliwe.
@Vadzior owszem jest, jak jest zarośnięte żeliwo, jak kolega ma wprawe może pchać przez muszle. Nie jedno już widziałem, nie robię hydrauliki od wczoraj ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Igrekpl: Będę próbował przez muszlę, jak pion to już będę musiał wezwać fachowca. Rano po spłukaniu woda była "mleczna", to chyba przez ten zlep rozmoczonego papieru.
@DryfWiatrowZachodnich: Ja chce użyć tej spirali bez dotykania śrub kibla. Tak mi znajomy z pracy każe zrobić i mi pożyczy dziś tą spirala. Podobno wiele razy zapchał sobie kibel ręcznikami papierowymi i zawsze działało. Chyba jest to dość bezpieczna i łatwa metoda. Jak nie da rady to kret. A co myślisz o krecie w żelu? Bezpieczniej tego użyć, a z tego co czytam taki papier to spokojnie żre.
@Vadzior: ta glazura na wierzchu jest co prawda twarda, ale dość krucha. Jak to ceramika. Chcesz w to włożyć metalową sprężynę i po parokrotnym wygięciu przeborować się przez korek. Siłą rzeczy będziesz szorował metalem po glazurze. Szczotki do kibli są z plastikowych włókien nie tylko z oszczędności.

Ale jak wolisz rozwiązanie siłowe, to twoja sempiterna będzie się mościć na tym kibelku, nie moja. ;)