Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić sobie jakiś dobry i tani motocykl o pojemności 125ccm. Dziennie robię jakieś 50km i skuter jest do tego mało wygodny ;)

Doradzicie jakiś konkretny model?
Nie chcę na to wydać majątku. Powiedzmy budżet do 7k.

Chciałbym, aby to był sprzęt na lata... nie na lato :D
Im bardziej bezobsługowy, tym lepiej.


#motocykle #motoryzacja #pytanie
  • 31
  • Odpowiedz
  • 19
Akurat skuter 125cc bedzie bardziej wygodny i przede wszystkim nie bedzie to jakieś popierdułko i nie będziesz sie czuł jak na psie.
  • Odpowiedz
  • 0
@imlmpe: skuter mało wygodny?


@FantaZy: dużo jeżdżę, kręgosłup boli w takiej pozycji. Sprzedawca w sklepie powiedział, że do długich dystansów to raczej motocykl, a skuter to po mieście.

Aktualnie mam Zippa 125. Ciągle mam z nim problemy techniczne + jest brzydki ( )
  • Odpowiedz
@imlmpe: 10 lat temu jeździłem na #gilera #runner i po 80-90 km i była wygodna, wiem ze występują w pojemności 125cc, silnik czterosuwowy to w zasadzie tylko wymiana oleju co sezon jeżeli kupisz młody egzemplarz. Przed podjęciem decyzji polecam Ci chociaż przymierzanie się do tego modelu. Nie zdziwiłbym się również jakbyś niewiele przekraczając budżet mógł pozwolić sobie na taki skuter prosto z salonu, ale z 17’, a nawet 16 rocznika. Poproś
  • Odpowiedz
@imlmpe: Jak masz problemy z kręgosłupem to odradzam choppera. W większości z nich boli kręgosłup - ja po nieco dłuższej trasie bez przerwy miałem problem z łopatką. Tak dziwnie się naciągały tam mięśnie i bolało. Ale dłuższa trasa = 200/300km bez przerwy. Ale mówimy tutaj o Virago 750 / Drag Star 1100 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecam albo większy skuter albo rozejrzeć się za jakimś małym turystykiem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@imlmpe: 125 to bardzo małe i budżetowe motocykle więc raczej nie będą wygodne. Jeśli chcesz wygody za tę cenę to szukaj skutera. Jeśli masz teraz skuter 50 to poszukaj skutera 125, powinieneś znaleźć coś ciekawego.
  • Odpowiedz
@imlmpe: kup rower elektryczny. Jakiś custom najlepiej.
Osiągi będą podobne, koszt przejechania 100km znacznie niższy.

Z tym budżetem idzie złożyć niezłą alternatywę dla "motocykla 125cc" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są np TAKIE wynalazki z gotowców ;) Ale ten akurat nie daje specjalnego zasięgu. Custom w tej cenie spokojnie 100km zrobi na 1 ładowaniu.
  • Odpowiedz
  • 0
@imlmpe polecam vespe gts 125. 50km zrobisz z przyjemnością, bez problemu lecisz 90-100 z dużą szybą i z 10kmh więcej bez niej, ale warto założyć dla wygody.
  • Odpowiedz